Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Želva a žralok

  vydáno  •  povídky
  Pokusím se napsat nějakou pohádku.

  želva obrovská 2, © iDNES.cz

  Byla jedna želva a ta se jmenovala Žofka. Plavala si jen tak v moři a najednou proti ní se vynoří žralok Tadeáš a povídá: „Hmmm... želva, to bude pochoutka.“ „Ty mě chceš sníst?“ zeptala se Žofka, „tak to si mě nejdříve musíš chytit!“

  Tadeáš na ni kouká, jako kdyby byla z Marsu. Nikdy se mu totiž nestalo, že by jeho oběť mluvila tak rozvážně a klidně. Vždy před ním začala prchat, ale Žofka ne. Tadeáš se zeptal: „Proč se mě nebojíš?“ „Bojím se tě, ale jsem schopna svůj strach překonat, přeci jenom jsem na světě už 119 let,“ a pak ještě Žofka dodala, „dáme si závod?“ Tadeáš na to: „Dobře, stejně vyhraju.“

  A tak to Žofka odstartovala. Bylo klidné odpoledne, takže to probíhalo dobře. To ale neznamenalo, že tam neměli překážky. Pak na Tadeášovo neštěstí potkali ostrov, který nešel obeplout, podplout ani přeskočit. Tadeáš měl smůlu. Za to Žofka si ho přešla bez problémů.

  Na druhém konci se Tadeášovi vysmála a plavala si dál.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 15. února 2017 v 19:46.
  fyrefli v něm napsala:

  Reakce na Češtinář:

  Třeba myslela poloostrov

  Příspěvek z 13. února 2017 ve 13:01.
  Češtinář v něm napsal:

  Reakce na –MM–:

  Zajímavá úvaha, ale něco mi říká, že takto o tom autorka přeci jen asi nepřemýšlela.

  Příspěvek z 13. února 2017 ve 13:00.
  Češtinář v něm napsal:

  Něco dobré, něco méně dobré...

  Začátek (mám na mysli první dva odstavce, tu jednu větu na úvod nepočítám) je povedený a příjemně vzbuzuje očekávání toho, co bude dál. Ta následující část, ve které probíhá závod, mi ale připadá trochu odbytá. Je škoda, že jsi víc nerozvedla, jaké překážky je třeba potkávaly a jak se jim vyhýbali, mohlo to být o něco napínavější a navíc by článek po tom poutavém začátku nepůsobil tak useknutě. A jak může existovat ostrov, který nejde obeplout, mi taky nebylo jasné, v komentářích ses to sice pokusila vysvětlit, příště by to ale chtělo už při psaní článku přemýšlet, jestli je vše pochopitelné a jestli v něm není něco nelogického.
  Jinak oceňuji dobrý pravopis, především správně zapsanou přímou řeč, pokud ovšem redakce neprovedla nějaké úpravy. 25