Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Želva - jak se o ni staráme, co jí dáváme k jídlu a jaké může mít nemoci?

  vydáno

  Mám doma želvu jménem Brigy. Máme ji rádi, ale občas nevím, co s ní dělat. Naštěstí jsem od babičky a dědy k narozeninám dostala knihu, která o životě želvy pojednává. Co jí, kde by měla bydlet, jaké může dostat nemoci apod.

  Mám doma želvu jménem Brigy. Máme ji rádi, ale občas nevím, co s ní dělat. Naštěstí jsem od babičky a dědy k narozeninám dostala knihu, která o životě želvy pojednává. Co jí, kde by měla bydlet, jaké může dostat nemoci apod. Kniha se jmenuje Bydlí s námi SLADKOVODNÍ ŽELVA.

  Napíšu vám něco, co v knize je.

  Co budete potřebovat?
  Buď lepenou nádrž nebo lepenou nádrž s výpustí, kde bude bydlet. Dále jí nádrž vysypte štěrkem, rašelinou, říčním pískem. Nalijte tam také vodu. Dále můžete přidat nějaké menší kořeny a oblázky. Dále by se jí tam hodily kameny, po kterých může lézt, a žárovka v květináči, pod kterou se vyhřívá, aby nedostala nějakou kožní nemoc.

  Co bude jíst?
  Želva jí granule pro vodní želvy a sušené korýše. Bohužel je toto krmení dost drahé. Jinak jim můžete dát např. libové maso, rybí maso, játra, drobné rybky, hlemýždě, slimáky, rybí filé, myší a potkaní mláďata, žížaly, hrušky, hlávkový salát, meruňky, švestky, mražené patentky a některé krmivo pro kočky.

  Jak se želvou zacházet?
  K držení velkých želv použijte obě ruce. druhy s dlouhým krkem a kajmanky raději přenášejte za ocas. Malé druhy držte jednou rukou za zadní část krunýře, aby vás nemohla kousnout.

  Jaké může mít nemoci?
  Již při narození se želva může vylíhnout s vývojovými vadami, které jim znemožní další život. Dalším poměrně častým onemocním jsou zákaly očí.

  Jak rozeznat samce od samice?
  Tak třeba si vezmeme želvu nádhernou, kterou mám já. Samec želvy nádherné má dlouhé drápy na předních nohou, samice potom krátké. Nebo želva bahenní. Samec má oční duhovku hnědou, samice béžovo-žlutou.

  Nejčastěji chované druhy jsou:
  Želva ozdobná (nádherná)
  Klapavka obecná
  Želva kaspická
  Želva indočínská
  Želva bahenní
  Kuora východoasijská
  Želva mapová nepravá
  Želva malovaná.

  No a nyní příhoda s mojí želvou. Pustili jsme ji s bratrem po našem pokoji a šli jsme se napít. Ale vrátili jsme se a želva tam nebyla. Tak jsme jí hledali asi minut a našli jsme ji schovanou u mého plyšáka. Plyšové želvy.

  No a to by bylo všechno k želvě a ahoj.

  (Poznámka: Autorka má k dispozici i fotky své želvy, ale bohužel zatím není možné vkládat obrázky. Ani ilustrační fotka nesouvisí s konkrétní želvou autorky. Možná až to půjde, fotky do článku doplníme. Pralinka2)

  Autorka: (10 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 6. září 2017 v 16:02.
  banánek13 v něm napsala:

  My máme taky doma želvičku(malou).Zatím je taková že se nepohybuje..

  Příspěvek z 6. září 2017 v 15:28.
  spořitelna123 v něm napsal:

  R^R^R^@)->-@)->-@)->-:-$:-$:-$:-$:-$:-$:-$:-$

  Příspěvek z 4. srpna 2017 ve 14:37.
  spořitelna123 v něm napsal:

  8=8=8=8=8=8=8=