Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Země Tuta a velbloudi

  vydáno  •  pohádky

  Před pár dny jsem dělala velký úklid v mé složce s pohádkami a příběhy. Narazila jsem na tenhle, který jsem psala, když mi bylo asi 10 let. Byla to moje nejoblíbenější pohádka, kterou jsem kdy napsala, a teď bych byla ráda, kdybych se o ni s vámi podělila. Užijte si to. :D

  Země Tuta a velbloudi - má první pohádka , © Luna

  Velbloudí matka má dnes porodit prvního potomka. Matka, která již je královnou země Tuta. Pro říši je to velká událost, proto musí být vše dokonalé.
  Samozřejmě zde zvířata dokáží mluvit, vařit, chodit a vše, co dokáže přirozená bytost. Ale vládnou zde i samotná kouzla. Velbloudí matka je ve své ložnici i s velbloudím otcem potomka. Spolu tam přemýšlí o jménu. Dozvěděli se, že potomek bude dcera. Přemýšlí a přemýšlí, až po nějaké době vymysleli jméno Lusa. Jméno se jim moc líbilo.
  Když matka porodila potomka, tak vyslovila jméno Lusa, aby si ho lépe zapamatovala. Lusa dokázala ze začátku už trochu chodit, ale stále padala na zem. O Luse se dozvěděla celá říše. Samozřejmě měla velkou radost.
  Po pár měsících se Lusa dokázala volně pohybovat po krajině i říši. Nejvíce času trávila se svými kamarády - s pandou Jess a lvíčkem Baf. Hráli spolu spoustu her, ale i spolu jedli, chodili na procházky atd. Blížil se večer a Lusa, Jess a Baf odešli domů.
  Když Lusa usínala, všimla si, že v podlaze je otvor. Snažila se ho otevřít, ale měla kopýtka. Když se jí to podařilo, tak se podívala pořádně. Byl zde klíč a papír se vzkazem, na kterém bylo napsáno: Velký dědic trůnu dokáže odemknout klíč k srdci.
  Pořádně si větu pročetla. Pochopila, co to znamená, ale nechápala, proč to bylo v této místnosti, kdo to sem dal, proč ta věta a proč ten klíč. Otázky se jí motaly hlavou. Potom si řekla, že to vyřeší ráno, páč je unavená z dlouhého dne.

  Velbloudí říše/Lusa, © Luna

  Budík zazvonil přesně v osm hodin. V této říši neříkali je osm hodin, zde se říkalo je květinová hodina. Proč? Protože se v tento čas chodí do květinové zahrady, kde si všichni v klidu popovídají a nechybí zde ani čaj.
  Ale Lusa měla jiné starosti. Musela zjistit, co to znamená, nač ten klíč a vzkaz. Prvně potřebovala něčí pomoc. Zavolala k sobě Jess a Bafa. Dospělým o tom, co našla, nic neříkala, což u ní nebylo obvyklé, protože vždy, když něco našla, hned se svěřila. Ukázala Jess a Bafovi, co našla a kde to našla. Baf pověděl, že to kdysi někde četl v některé z těch knih o říši Tuta. Řekl, že klíč vlastnil pradědeček velbloud a klíč se dědí po staletí. Ta věta znamenala, že dědic trůnu dokáže odemknout vše, i lásku. Vládce dokáže vše. Ale Lusa nechápala, proč to bylo skryto v jejím pokoji. Tak neváhala a šla za matkou i otcem.
  Pravda byla, že rodiče chtěli, aby to našla, ale nechtěli, aby se to dostalo do špatných rukou, proto si nemohla vodit k sobě do pokoje další kamarády. Luse se teď daří o dost lépe.

  Doufám, že se ti má pohádka líbila. :)

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 28. února 2019 v 7:15.
  Rézi9 v něm napsala:

  moc hezký článek:-)R^

  Příspěvek z 22. února 2019 ve 21:45.
  Luna v něm napsala:

  hodně moc vám děkuju :->

  ještě jinak nevím jestli bude pokračování :-) tedy možná bude jestli mě po těch pár letech něco napadne :-D

  Příspěvek z 22. února 2019 v 18:10.
  lékařský v něm napsal:

  Článek je to pěkný :-).