Alíkovina

Země Živitelka

vydáno  •  Cestování

V pondělí 26. srpna jsme byli v Českých Budějovicích na Zemi Živitelce. Co je to za akci? Tak o tom vám napíšu v článku.

Země Živitelka, © Šároušek

Povím vám něco o akci Země Živitelka. Koná se každý rok a letos byla od 22. do 27. srpna. Je to vlastně výstava mnoha zemědělských strojů a zvířat. Je tam také hodně stánků s oblečením, různými zemědělskými pomůckami a občas i nějakou ozdobou. Najdeme tam samozřejmě i nějaké občerstvení.

Ráno asi v 6:00 jsme vstávali. Vyjížděli jsme o půl osmé. Cesta trvala zhruba 3 hodiny.

Na akci to bylo úžasné. Takových krásných věcí! Škoda, že ne všechny traktory a kombajny byly odemčené. Našli jsme tam traktory značek Zetor, Massey Ferguson, Fendt, John Deere, New Holand. Mezi stroji jsme mohli najít kultivátor - kypřič půdy, řezačku - velký stroj na sečení trávy, balíkovač - stroj na balíkování balíků, atd. Byl tam taky ten nový kombajn Class 8700. Jen bylo velké teplo a ke konci už mě bolely nohy.

Cestou domů jsme se zastavili u rybníka Rožmberk. Jak asi všichni víme, je to náš největší rybník a je to takové „české moře“. Opravdu... Wow. Mají to tam moc krásně udělané.

Zajímavost – jeli jsme přes Počátky! Natáčel se tu seriál Doktoři z Počátků. Tento seriál se vysílal na stanici Nova od 25. 5. 2013 do 11. 1. 2016. Je to doktorský seriál. Hrál tam například Martin Stránský, Václav Postránecký, Iva Janžurová, Halina Pawlowská a mnoho dalších.

Plusy – do některých strojů se může vlézt, bylo tam občerstvení, zvířátka, balónky.

Mínusy – hodně lidí, velké teplo, na zvířata se nemohlo sahat, některé věci tam jsou předražené.

A to byl náš výlet. Byli jste někdy na výstavě Země Živitelka? Nebo u Rybníka Rožmberk? Ano? Nebo ne? Napište o tom do diskuze. ;-)

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (4)

Příspěvek z 30. října 2019 v 10:37.
Šároušek v něm napsala:

Pravda ale je to aji hezké podívání

Příspěvek z 30. října 2019 v 9:52.
Morell v něm napsal:

Živitelku mám ráda, prodávají se tam moc mňam rybí jídla. Ale jako taková je to v podstatě jen velká tržnice. XD
Vyplatí se, pokud chcete nové rostliny na zahrádku, nebo utratit peníze.

Příspěvek z 30. října 2019 v 7:14.
Šároušek v něm napsala:

Děkuji moc