Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zeměpisná olympiáda

  vydáno  •  Škola
  Stalo se vám někdy, že jste se přihlásili jen tak do nějaké soutěže a tak nějak jste vyhráli?

  Čerstvý absolvent chebského gymnázia Jan Kozák reprezentoval Českou republiku na zeměpisné olympiádě v Japonsku. Dovezl si bronz., © MAFRA

  V primě jsem se zúčastnila Zeměpisné olympiády, stejně jako ostatní děti ze třídy. Bylo to celkem těžké, byla tam část vědomostní a část s atlasem. Nedělala jsem si velké naděje, že vůbec budu mezi prvními pěti, byla jsem přeci jen na gymnáziu.

  Druhý den jsem přišla do školy, šla jsem ke skříňkám a když jsem byla na schodech vedoucích do tříd, tak mi jeden kluk řekl: „Jsi první.“ Nejdříve jsem si myslela, že je to omyl, nebo že si ze mě střílí. Tak jsem se šla podívat na nástěnku. Vážně jsem byla první.

  Dneska, když na to myslím, mám radost. Ten den jsem si říkala, že jsem vlastně byla první omylem, protože jsem uvažovala, že se ani nepřihlásím.

  Když je nějaký předmět, který vám jde a existuje olympiáda, která má s tímto předmětem něco společného, zkuste se přihlásit. Třeba taky „náhodou“ vyhrajete.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 21. února 2017 ve 14:58.
  Alleinka v něm napsal:

  Taktéž

  Mně sice zeměpis vůbec nejde, ale za to mi jde čeština. V devítce jsem poprvé vyhrála jak školní, tak i okresní kolo, teďka v prváku (kdy soupeřím jen proti starším žákům) jsem byla ve školním druhá a v okresním první. :) Vše se dá, jen to chce odvahu. Za výhru jsem získala fajnovou poukázku na knihu. :)

  Příspěvek z 18. února 2017 ve 14:01.
  Modralka v něm napsala:

  Taky

  Gratuluji! Já jsem taky vyhrála Zeměpisnou olympiádu v primě. Postoupila jsem do okresního kola, kde jsem byla desátá z čtyřiceti. Teď jsem ale nevyhrála. Doufám, že to příští rok vyjde jak tobě, tak mě! 16

  Příspěvek z 17. února 2017 v 15:50.
  Tessi v něm napsala:

  Zeměpisná olympiáda

  Já jsem taky vyhrála zeměpisnou olypmiádu první místo, jsem moc ráda.1016