Alíkovina

Žiju s ADHD

vydáno

Není jednoduché nemít kamarády. Nikdo mě nechápe. Přál bych si mít někoho, kdo mi bude kamarádem a porozumí mi.

Ahoj, je mi 8 let a chodím do druhé třídy. S článkem mi pomáhá maminka.
Mám ADHD. Přesně nevím, co to je, ale maminka se pořád rozčiluje, že ji neposlouchám. Nemyslím si, že bych jí vždycky neposlouchal, jen se mi vždycky nechce. Mám totiž zrovna jinou práci. Chci si zrovna hrát, nebo dělat něco jiného, než co chce maminka. Nechápu, proč teda tohle maminka nechápe.

Taky mě podle maminky nebaví dělat věci, které zrovna musím.... No nebaví. Chci si dělat, co mě právě napadne. A to už se zase mamce nelíbí a hubuje mě.

Ale hlavně mi je často smutno, že nemám kamarády. Tak strašně bych je chtěl, ale neumím si s nikým ani povídat. Zkoušel jsem si dopisovat i tady...na Alíkovi. Nikdo mi však neodepisoval a tak jsem podle maminky začal na sebe nevhodně upozorňovat tím, že jsem psal hlouposti. Jen jsem čekal. Ale nikdo mě nechce mít za kamaráda a psát si. Navíc mamka včera zjistila,co nevhodného píšu, a strašně se na mě zlobí. Vlastně nechápu proč. Já chci jenom kamaráda. Nic víc. Proč mě nikdo nemá rád? Kdo mě konečně pochopí? ............Ondrášek a maminka

Poznámka redakce: Tento článek je osobní zkušeností autora (a jeho maminky). Odbornější informace o ADHD najdete na různých internetových stránkách, například:
www.adehade.cz/o-adhd/
www.adhd.cz
hyperka.eu/adhd

Autor: (8 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (64)

Příspěvek z 31. prosince 2018 ve 21:58.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

No, pravda, může to být jen míré ADHD.

Příspěvek z 31. prosince 2018 ve 20:35.
VikiKlára v něm napsala:

VeverkaČiperka123:to nejde jen trochu. Chodíš k psychiatrovi?

Příspěvek z 31. prosince 2018 v 19:31.
kajaz v něm napsala:

Já mám autismus a teď to není tak zlý (nebo si to já myslím)