Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zima

  vydáno  •  volný čas venku
  Zima je moje nejoblíbenější roční období.

  Ilustrační foto., © Profimedia.cz

  Zima je prostě skvělá mám, ji hrozně ráda. V zimě můžeme dělat věc,i co nemůžeme dělat na jaře, v létě ani na podzim.

  Můžeme sáňkovat, bobovat, dělat andělíčky ve sněhu (ale pozor na žlutý sníh) stavět sněhuláky a hodně dalších věcí. Na zimu se vždycky hodně těším, když třeba maličko zasněží, raduji se i z malinkého sněhu.

  Zima má sice pár nevýhod, třeba že je hrozná zima, ale já na to moc nemyslím. Nebo že můžeme špatně šlápnout a uklouznout na ledu atd. V zimě se dá i bruslit, když zamrzne rybník nebo malé jezero, ale bruslit na ledě v rybnících a na jezeře vám moc nedoporučuji. Led by mohl lehce prasknout! V zimě slavíme asi nejvíce svátků v celém roce jako třeba Vánoce, Svatý Mikuláš, Tři králové (Kašpar, Melichar, Baltazar) a další svátky. Také pečeme cukroví které mi hodně chutná. Skoro vždycky všechno sním.

  Podle mě má rád zimu skoro každý. Napište mi do komentářů, jestli máte taky rádi zimu.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 19. května 2017 ve 22:43.
  AnezkaB v něm napsala:

  Zimu ráda nemám. Já jsem zimomřivá. A většinou je hnusná břečka... Nejraději mám jaro. Ještě není pařák, všechno hezky kvete, dá se chodit na výlety, vyjet na kole... to mám ráda. Mě by zima stačila tak na vánoce. A to taková ta pěkná se sněhem. A po vánocích zase se zimou pryč:-D

  Příspěvek z 19. května 2017 v 15:27.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Zima má i tu výhodu, že nelítají mouchy, komáři, vosy a podobná havěť.

  Příspěvek z 30. prosince 2015 v 16:08.
  konemy v něm napsala:

  Já zimu nemusím, mám astma a chladný vzduch mi nedělá dobře. Taky mi vadí, že oblékání trvá dlouho, něco se furt vyhrnuje, padá, tlačí... Na druhou stranu nesnášim vedro. Nejradši mám jaro, teplo tak akorát, sluníčko, čerstvý vzduch, rozkvétající květiny a mláďata veverek, srnek, zajíčku...