Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.

Alíkovina

Zimní olympijské hry 2014

vydáno  •  Sport
    Každý sportovec sní o tom, jak bude reprezentovat svoji vlast na olympijských hrách. Ale ne každý musí být úspěšný.

STŘÍBRNÝ TÝM. Čeští biatlonisté Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup, Gabriela Soukalová a Veronika Vítková pózují s medailemi za smíšenou štafetu., © Reuters

Zimní olympijské hry v Soči byly nejúspěšnější v historii. Celkem jsme získali osm medailí.

O první se 8. února postaral Jaroslav Soukup. Ve sprintu biatlonistů získal bronz. Byla to první medaile pro český biatlon v historii ZOH. Druhou získala rychlobruslařka Martina Sáblíková 9. února a to stříbro na trati 3000 m. Třetí medaili vybojoval Ondřej Moravec 10. února. Ve stíračce biatlonistů obsadil 2. místo. Čtvrtou medaili pro Českou Republiku získala 16. února Eva Samková ve snowboardcrossu a to zlatou. Pátou medaili po smolných dvou čtvrtých místech získala biatlonistka Gabriela Soukalová, stříbro v závodu s hromadným startem a to 17. února.

Biatlonové žně pokračovaly a Ondřej Moravec získal 18. února šestou medaili pro Českou Republiku, bronz v závodu s hromadným startem. 19. února jsme získali hned dvě medaile. Martina Sáblíková získala zlato ze závodu na 5000 m a smíšená štafeta biatlonistů vybojovala stříbro.

Olympiáda proběhla velmi úspěšně a je vidět, že i malá země si může odvézt hodně medailí.

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.