Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zimní radovánky

  vydáno  •  Volný čas venku · Zima
  Za oknem můžete sledovat sněhové vločky, jak se pomalu snáší k zemi a přidávají se ke spoustě dalších, které už leží na zemi. Přišel čas skutečné bílé zimy a oblíbených zimních radovánek, jako je lyžování, bobování, koulování a stavění sněhuláků. Dvě z vás mi napsaly o tom, jak prožily své dny na sněhu. Vy ostatní si to teď můžete přečíst a třeba vás to inspiruje, takže se sami vydáte vychutnávat bílou nadílku.

  Zimní radovánky na Petříně., © Lukáš Bíba, MAFA

  Protože u nás napadlo hodně sněhu, rozhodly jsme se se sestrou, že si postavíme sněhuláka. Dlouho jsme přemýšlely nad tím, jak bychom ho postavily. Po chvíli jsme si ale řekly, že nebudeme zabíjet čas přemýšlením a půjdeme ven. Když jsme došly před dům, zjistily jsme, že ze sněhu se nedá normálně uválet - koule nedržely pohromadě. Tak jsme si udělaly hromadu a vytvářely sněhuláka.

  Jenže se to moc sněhuláku nepodobalo, tak jsme tvořily a tvořily, až se ta podoba nakonec objevila. Už se pomalu stmívalo a tak jsme rychle dodělaly hlavu a řekly jsme si, že ho doděláme zítra ráno. A šly jsme domů. Ještě večer tam pořád stál, takže jsme šly v klidu spát.

  Ráno jsme se probudily a hned jsme se zvědavě podívaly z okna, jestli sněhulák stojí - ano, pořád tam stál. Zanedlouho jsme ho chtěly jít dostavět, ale když jsme se ještě jednou chtěly ujistit, že stojí, už tam nebyl! Fakt nechápu, proč to někdo udělal. Sestra byla zklamaná, ale já jsem ji ujistila, že to někdy zopakujem. Tento den jsme nakonec zakončily tím, že jsme šly bobovat. Tam jsme se obě vyřádily a úplně jsme zapomněly na sněhuláka, kterého nám někdo zbořil.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi jutka 


  V zimě chodíme u babičky vždycky bobovat. Tedy ne úplně bobovat, ale spíš pytlovat. Chodí nás několik - já, moje sestřenice Andrea, Renáta a kamarádka Alena. Máme pytle vystlané senem, protože to pak lépe jezdí. Pytlujeme u babičky na stráni.

  Jednou, když jsme tak jezdily, Alena málem vjela do stromu. Už jsme si mysleli, že tam narazí, ale nakonec se vyhla. Já jsem vždycky dojela jen do půlky a na konci jsem udělala kotrmelec. Když jsme usoudily, že je to špatný kopec, tak jsme si našly jiný.

  Hned při první jízdě jsem málem vjela do potoka. Když jsem jela podruhé, už jsem do toho potoka vlítla hnedka po hlavě. Byla jsem úplně zmáčená, od bot až po vlasy. Nejhorší na tom bylo, že se mi holky hrozně smály.

  Druhý den jsme šly znovu já jsem tam zase málem spadla. Při cestě zpátky jsme si stouply na pytle a zkusily jsme jet. Připadalo nám to jako na snowboardu. Hrozně nás to bavilo, ale Andree se to nelíbilo a proto nám brala pytle. Když jsme si potom daly závod, kdo vyběhne dřív kopec nahoru i dolů, bylo to vyrovnané, takže jsme poté odcházely spokojeně domů.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi blecha9

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 7. března 2009 v 10:26.
  bum v něm napsal:

  moje zimní radovánky

  já jsem si užila pěknou zimu jezdila jsem na hory každou sobotu a taam jsem se učila lyžovat.Moc jsem si to užila ,a doporučila bych vám to.

  Příspěvek z 1. března 2009 v 15:19.
  Michal73 v něm napsal:

  Zimní radovánky

  my jsme jezdily ze školou na lyže

  Příspěvek z 1. března 2009 v 9:29.
  čoki789 v něm napsal:

  neni

  u nás už žádnej sníh neni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (ale vody až,až)13