Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zimu prostě milujeme…

  vydáno  •  Volný čas venku · Počasí · Vánoce · Čtenáři píší Alíkoviny · Zima
  Mnoho z vás se těší až přijde ten slavný den, kdy začne padat sníh. Je mnoho sportů, které jsou na sněhu nebo ledu. Na sněhu můžeme sáňkovat, bobovat, lyžovat, snowbordovat a na ledu můžeme bruslit. Sníh je hezký. Můžeme se koulovat, stavět iglů nebo sněhuláka. Můžeme sjíždět zasněžený kopec nebo si lehnout do sněhu a udělat motýlka.

  První sníh v Brně - zasněžená ulice v Králově Poli, © MF DNES

  Sníh má taky nějaké nevýhody. Je nám zima, když se teple neoblékneme. Sníh nás studí na ruce nebo když se koulujeme. Ve sněhu si hraje spousta dětí. Sníh mají všichni rádi, ale dospělí spíše ne.

  Když sněží tak se na silnici stává mnoho nehod a silnice klouže. Proto nemají dospělí rádi sníh. Ale my ano, my si ho užíváme. Stačí se jenom projít a postavit si sněhuláka, stromky jsou celé zasněžené, krajina je hezky tichá a my si užíváme toho ticha. Zimu prostě milujeme…

  Přezdívka autorky článku na Alíkovi Vaneska14

  Zima je tu

  Všichni už víme, že zima je už skoro tady. Na horách už sněží dávnou, ale u Prahy sněží poprvé. Jistě se už každý těší na zimní radovánky jako je například sáňkování, lyžování ale taky bruslení na zamrzlých rybnících. To vše taky patří k příjemné vánoční době kterou má každý rád. A ještě lepší jsou vánoční prázdniny.

  A kdo by se netěšil na Mikuláše? Nevím kdo by neměl rád zimu i když je někdy opravdu chladná. Je sice teprve 22. listopadu ale zima se neopozdila. A to není vše! Ty dlouhé zimní večery u krbu s knihou taky nejsou špatné.

  Já už stihla postavit sněhuláka, pořádnou koulovačku a sáňkování po igelitu. Sáňky máme u babičky. Všude začínají vánoční výprodeje a tak není čas se nudit. Už máte nějaký ten vánoční dárek? Jestli ne, tak je už čas nějaký sehnat!

  Přezdívka autorky článku na Alíkovi astra195

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (25)

  Příspěvek z 14. prosince 2008 v 16:11.
  vitany v něm napsal:

  zima

  Zima je pěkný obdobý to jo ale je brrrrrr zima ato je blbí jinak je super .

  Příspěvek z 26. listopadu 2008 ve 14:50.
  kucik010 v něm napsal:

  Reakce na kucik010:

  v zimne se da delat proste vse  co koho napadne.
  410     LÍBÁM VÁS...

  Příspěvek z 26. listopadu 2008 ve 14:47.
  kucik010 v něm napsal:

  co se da delat v zime...

  ZIMA je proste super.v zime se da delat mnoho vecí.např.(zimni sporty jako jsou např.(lyžovat,snowbordovat,sankovat bruslit nekde na nejakem zamrzlém rybniku,a ruzne veci.,pect cukroví na vánoce,a takové věci.můžete péct perníčky,linecké slepované cukroví atd.přeji příjemné prožití zimi.
  KUCIK0101016