Alíkovina

Život medvědů

vydáno

Rozhodla jsem se, že napíšu něco o medvědech. Doufám, že se ti můj článek bude líbit.

Medvěd v Krušných horách, © Pralinka2

ŽIVOT A POTRAVA
Medvědi žijí v lesích, horkých deštných pralesích, chladných horách i na ledových pobřežích. Medvědi vypadají různě, ale všichni mají huňatý kožich, silné nohy s velkými tlapami, dlouhý čumák a krátký ocas. Medvědi se živí masem a rostlinami.

MEDVĚDI V OHROŽENÍ
Mnozí medvědi jsou dnes v nebezpečí. Lidé je loví pro jejich srst. Také mizí lesy a další místa, kde žijí, takže nemají kde žít.

MEDVĚD LEDNÍ
Medvěd lední žije na březích a ledovcích. Jeho hustý kožich mu pomáhá skrýt se v zasněžené krajině. Tento medvěd je skvělý plavec a většinu svého života stráví v moři, kde si k jídlu loví tuleně.

MEDVĚD HNĚDÝ
Medvědi hnědí žijí obvykle ve vysokých horách a lesích. Rádi jsou sami, pokud zrovna nemají medvíďata, a někdy se scházejí k jídlu. Tito medvědi jsou velice těžcí a velcí, ale když loví kořist, jsou velmi rychlí.

PANDY
Panda velká miluje bambus. Jí ho po celý den. Sbírá také ovoce, hmyz a malá zvířata. Panda velká se neukládá k zimnímu spánku, ale odstěhuje se na teplejší místo.

MEDVĚDÍ MIMINKA
Hnědá medvíďata se rodí v zimě. Medvíďata se drží blízko u matky a prvních několik měsíců života pijí její mléko. Když trochu vyrostou, učí se, jak si obstarat potravu sami.

Autorka: (10 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (9)

Příspěvek z 25. října 2017 v 18:17.
dennisvet v něm napsala:

Ale pravopis asi ráda nemáš.

Příspěvek z 25. října 2017 v 17:55.
zvirecimamka v něm napsala:

já mam ráda všecky zvířádka kromě hmyzu.

Příspěvek z 23. října 2017 ve 21:27.
Nicolette19 v něm napsala:

Miluju medvědy $> moje nejoblíbenější zvíře $> pěkný článek $>