Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Život na gymplu

  vydáno  •  Škola
  Poslední dobou se stále víc setkávám s lidmi, kteří gymplem opovrhují, a proto bych vám ráda trochu přiblížila studium na gymnáziu. Bývalá spolužačka mi nedávno řekla: „Ježiš gympl, stejně se toho tam učíte míň, než na základce.“ Chodím druhým rokem na víceleté gymnázium a přijde mi to spíš naopak.

  Gymnázium Jana Opletala v Litovli nese jméno právě po svém absolventovi zastřeleném nacisty., © www.litovel.eu

  Je těžké zvládat gympl s dobrými známkami. Na základce jsem měla samé jedničky, ale tady mi vychází několik dvojek. Stejně jsem ale hrdá na to, jak se učím, i když bývalé spolužačky mají lepší známky. Chodím na různé olympiády, které vyhrávám. Vím toho o hodně víc, než lidi na základce s lepšími známkami. Nikdy mě nenapadlo, že bych šla na gympl, jenom jsem ze zvědavosti zkusila přijímačky, byla jsem druhá, a tak jsem se rozhodla, že to zkusím. Nelituji toho a nikdy nebudu. Jestli přemýšlíte, že zkusíte přijímačky, rozhodně je zkuste. Nemusíte tam jít, stačí to zkusit.

  Lidé na gymplu mě moc nezaujali. Většina spolužaček mi přijde falešná, falešné úsměvy, pomlouvání, se všemi se ale bavím. Jsme kamarádky, ale chybí mi nějaká nejlepší. Stýská se mi po Gabče, mojí nejlepší kamarádce ze základky. Už se tolik nevídáme a to mě moc mrzí. Učení mě docela baví, hlavně biologie, matika a čeština. Byla jsem jednou na matematické olympiádě a vyhrála jsem. Nikdo mě nedokázal připravit tolik, jako naše skvělá učitelka, na kterou sice všichni nadávají, ale já jsem si ji oblíbila.

  Biologie mě začala bavit až teď, když probíráme zvířata. Miluji zvířata, máme doma dva pejsky, křečky, rybičky a papouška. S pejskem běháme agility, u kterého se krásně odreaguji a doporučuji ho všem.

  Učitelé jsou výborní, tedy většinou. Někteří dávají přepadovky jen kvůli špatné náladě, ale u ostatních píšeme písemky tak dlouho, dokud všichni nemají jedničky, což je moc fajn.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (14)

  Příspěvek z 1. února 2015 v 15:38.
  šustík v něm napsal:

  Gympl

  Wow. Díky za super ohlasy u mého prvního článku. Mám psát dál ?

  Příspěvek z 31. ledna 2015 v 15:17.
  anitulunka v něm napsala:

  gympl

  já furt nejsem rozhodnutá jestli tam mám jít je pravda že bych se musela také rozloučit se svou nejlepší kamarádkou která na gympl nepujde ale taky je pravda že je to velká příležitost a neměla bych ji promeškat když mi rodiče aji moje třídní učitelka říkají že na to mám .................................TAK TO ZKUSÍM 111

  Příspěvek z 30. ledna 2015 v 11:42.
  Eminka11 v něm napsala:

  pomoc

  můžete mi poradit jestli když mám samé jedničky mam jít na gympl chodím na testy nanečisto a tam dooadám z 456 napr na 80 místě mám to skusi?