Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Život na vesnici

  vydáno  •  Co nového u mě! · Čtenáři píší Alíkoviny
  Možná si mnozí z vás měšťáků říkají, že život na vesnici je jenom o tom, že ráno jdete nasypat zrní slepicím a podojit krávy, nebo třeba vyhnat kozy na pastvu. Omyl!!! Pokud budete číst dále, možná mi i holky a kluci z vesnice dají za pravdu v tom, že naše životy se nijak zvlášť neliší.

  Vesnice Krátká, © Jana Štěrbáková

  Pohled vesnické holky:

  Žádného měšťáka/měšťačku by jistě nepotěšilo, kdyby o nich někdo řekl, že chodí tak, že jim prší do nosu. Nemusí to být pravda, ale také může. Stejně jako vesničana/vesničanku nenadchnete tím, že jim řeknete, že ani neví, co je to Tesco, nebo že nikdy nebyli v H&Mku. Třeba tam opravdu nikdy nebyli, ale třeba tam jezdí pravidelně.

  Pohled měšťačky:

  Já si určitě nemyslím, že na vesnici se ještě chodí dojit nebo tak něco, ale když najednou v neděli odpoledne dojde pečivo, je to podle mě problém, protože nemůžu skočit do non-stop obchoďáku. Taky když někdo, kdo bydlí na vesnici, zaspí, nemůže do školy nebo do práce prostě doběhnout - musí počkat na další spoj, který může jet klidně o dvě hodiny později.

  Město vs. vesnice

  Je sice pravda, že město je trochu civilizovanější než vesnice, ale to ještě neznamená, že se ve městě žije lépe. Každé odpoledne bývají ve městech zácpy, obrovské návaly lidí při pátečních velkých nákupech a začouzený vzduch nejen odpoledne.

  Kdežto na vesnici odpoledne dojedu domů ze školy a jdu si něco koupit do našeho malého obchodu, aniž bych musela stát půl hodiny u pokladny. Můžeme si s holkama klidně zajít do vedlejší vesnice po polňačce k rybníku, ale nemůžeme si jen tak zajít do nějakého obchodu s oblečením, protože kde by se tam vzal, že? Stejně tak jako ve městě strom s třešněmi nebo šťovík.

  No, teď něco ze života: byla jsem na návštěvě u mého bratrance a jeho osmiletému synovi jsem řekla, že s holkama chodíme na stoh, a on nevěděl, co to je. Ještě musím dodat, že bydlí v Ostravě...

  ...Tak já nevím, kam se do budoucna chystám. Do města, nebo na vesnici?

  Vizitka autorky článku na Alíkovi Haf-IN-ka

  Další zajímavé články:

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (90)

  Příspěvek z 4. září 2008 v 17:53.
  Skrblík v něm napsal:

  Rokytenka

  myslíte že by jste ve městě našli řeku, kde můžete každý den něco oběvit, třeba pramen?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????161616

  Příspěvek z 31. srpna 2008 v 18:38.
  Sharpey2222 v něm napsal:

  J@nu/k@

  Já bydlím v Českém Krumlově což je město sice né největší ale je..Sama za sebe říkám radši bych bydlela na vesnici...Ve vesnici bydlí moje babička a není to opravdu tak že de každé ráno  nasypat zrní,podojit krávy atd.Já na vesnici mám svoji nej,nej,nej kámošku je tam větší sranda než ve městě nám je jedno že hned ráno nemůžeme jí nakupovat do butiků,Tesca,Makra..My radši místo toho hned po probuzení radši lítáme venku je tam strašně velká sranda a jelikož je Ta vesnice jménem Rájov blízko Zlaté Koruny tak každý letní horký den si tam JDEME po svých pro nanuka nabo se rovnou vyčvachtat v řece a to pak je ono!!Moje kámošky tam bydlí,jenže já tam musím dojíždět..Takže když tam přijedu tak sem mocinky ráda že je vydím a jinak všichni sme rádi že jsme celá parta pohromadě...Oni jsou můůj život dokáže te si představi že vy všichni jste mnou?!Taky byste měli tááákovou radost..PS:Zkuste se vžít do mojí role a uvidíte.1

  Příspěvek z 19. srpna 2008 v 16:25.
  Kelliiisek v něm napsal:

  :-)

  Bydlím v Praze už odmalička. Vždycky jsem byla hrdá na to, že jsem pražačka, že bydlím v hlavním městě. Ale čím jsem starší a pravidelně dojíždím do menšího města, kde je nádherná příroda, klid.. Tak si uvědomuju, že ta Praha není zase tak skvělá. Ano, máme tu metro, šaliny, atp.. ALE! Je tu pramálo přírody, všude jezdí auta, všude je moc lidí..

  Ale asi bych neměnila.. Uvidíme časem.. :)