Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Život na vesnici nebo ve městě?

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva 11 dní.
  Příspěvek z 8. května v 17:59.
  im-nobody v něm napsala:

  Bydlím na vesnici, ale do svých osmi let jsem bydlela ve městě, takže jsem si vyzkoušela obojí. Ve městě to sice není vůbec špatné, ale na vesnici se dá více chodit na procházky a když bydlíte v Havřicích jako já, tak to máte do většího města cca 3 km takže za mě vesnice, pokud má výhodnou polohu.

  Prodleva 19 dní.
  Příspěvek z 19. dubna v 8:18, upravený po 3 minutách.
  Noelle159 v něm napsala:

  Maty09: Většinou to je tím, že daná města mají nějaké památky, známé firmy. Taky to může být tím, že města status města získala historicky, dřív než musela mít nad 3 000 obyvatel.

  K těm domům, máš pravdu, že ve městech jsou i domy, občas jich je více jak paneláků. Ale domy jsou cenově méně dostupné, proto dost lidí ve městě nemá jinou možnost, než bydlet v bytě, v pronájmu. Pokud si teda nevezmou hypotéku, a ta je v dnešní době dost nedostupná.

  Příspěvek z 18. dubna ve 20:23.
  Maty09 v něm napsal:

  Mě se spíš nelíbí že si někteří lidé představí pod pojmem bydlení ve městě bydlení v panelovém domě, což není vždy pravda, ve městech jsou i domy a někdy často.
  Proč je Přebuz město, když podle wikipedie město je až od 3 000 obyvatel?

  Prodleva 2 dny.
  Příspěvek ze 17. dubna v 5:40.
  Noelle159 v něm napsala:

  Já osobně mám radši asi vesnici, ale jako velkou nevýhodu vidím, že musíš všude dojíždět, kdyby jenom do obchodu, ale ne každá vesnice má třeba školku, školu. A dovážet denně děti do školy a do toho muset pracovat, to je složitý. ko Proto pro mě ideálka, nějaké menší město.

  Příspěvek z 16. dubna ve 21:21.
  Emajka v něm napsala:

  Ja bývam na dedine za nič na svete by som to nevymenila!:-)

  Příspěvek z 16. dubna v 18:53.
  Ukulele01 v něm napsala:

  Jé hele na tohle jsem před týdnem dělala prezentaci xd. Omlouvám se ale článek jsem radši nečetla, mám toho teď akorát. No já bydlím na předměstí (dalo by se říct) to je asi nejlepší. Mám to tak 10min. autobusem do města a zase naopak kolem sebe hnedka les.

  Příspěvek z 16. dubna v 15:37.
  VHanka v něm napsala:

  Na vesnici spolu opravdu všichni nekamarádí. Jo, znají se tam skoro všichni. Ale že by všichni lidi tam spolu kamarádi, to fakt ne. Je to jako všude, někteří si rozumí, někteří ne. A zase tam o sobě lidi všechno vědí - kdo, jak, kdy, kde....:-)
  Každé má své pro a proti.
  Jo, já žiju na menším městě. A jak chceš koupit něco mimo jídla, stejně musíš jet někam do okresního města. A s kulturou tedy taky velká bída. I ti doktoři odtud odešli do okresních měst, takže i za lékaři se tu musí dojíždět. A vzhledem k tomu, že bydlíme na okraji, máme tu snad větší klid než na vesnici:-)
  Ale jo, školy tu máme, základky, střední i učiliště.

  Příspěvek z 16. dubna v 7:08.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Jenom bych si dovolil poznamenat, že město Přebuz, o kterém je v článku řeč, nemá úplně všechny výhody a nevýhody města, o kterých se v článku píše.

  Příspěvek z 16. dubna v 6:02.
  Mažoretka7 v něm napsala:

  To je dobře že bydlíš na vesnici a jseš tam spokojená.

  Příspěvek z 16. dubna ve 4:14.
  CMARINKA v něm napsala:

  Žiju na vesnici a je tu klid. Dříve chvili ve městě a uz bych tam nešla. Na vesnici mam zahradu. Pořád něco děláme. Do večera venku. Je to super

  předchozí 1 další