Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Život na vozíku není tak hrozný, jak vypadá

  vydáno  •  Zdraví · Handicap
  Možná se vám už několikrát stalo, že jste šli po ulici a viděli handicapovanou osobu. Ať už to je člověk nevidomý, na vozíčku či hluchý, všichni potřebují pomoci. Já osobně žiji celý život na invalidním vozíčku.

  Dvacetiletá Barbora Pachtová dočasně zakouší, jaký je život na invalidním vozíku., © Alexandra Jašová

  Možná si říkáte: "To je ale chudinka, to bych nezvládla," nebo naopak, že takoví lidé jsou hrozní. Každý z nás je ale člověk, máme jen jiné potřeby. Ráda bych zdůraznila, že život na vozíčku není tak hrozný, jak vypadá - alespoň pro mě.

  Studuji na střední škole, závodně plavu, mám úžasné rodiče, díky kterým si můžu připadat jako naprosto zdravá. Také mám úplně zdravého přítele, se kterým se máme moc rádi.

  Nemám nic, co by neměla každá holčina v mém věku. Tím ale neříkám, že bych samozřejmě nechtěla umět chodit. Chci vás poprosit: važte si vlastního zdraví a zbytečně nedělejte věci, při kterých by se vám mohlo něco vážného stát. Říkám to proto, že kolikrát vidím omladinu, jak si vědomě ničí zdraví a neuvědomuje si následky. A za druhé: pokud nějaké problémy máte, nesmíte se vzdát jen tak. V životě člověk musí bojovat.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (48)

  yasminka2001 v něm napsal:

  Yasminka 2001

  Ahoj,ja vidim jak je to pro mamku tezky dostat se nekam s kocarkem ,ze jsou vsude schody a taky ji nikdo nepomuze a spousta jinych veci,nedokazu si sice predstavit ,jak takovy zivot na voziku vypada,ale urcite by se mely vylepsit pristupnost a dostupnost pro vozickare,aby se mohli dostat ,tam kam se muzu dostat ja.....ahoj Yasmin

  1šárinka1 v něm napsal:

  já naštěstí nic nemám

  nemám alergiji,nemám brýle ani rovnátka a jsem na to moc pyšná.a taky tě obdivuju že to zvládáš a že sis našla přítele16

  __Kočička00__ v něm napsala:

  Reakce na ponožkačka:

  ne tubce ale tupce 1626