Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Život potkanů

  vydáno

  Tady se dozvíte, jak skvělé je mít potkana. Je to milé, hodné a roztomilé zvířátko.

  Můj potkánek, © MišulQa157

  Takže, mám doma potkana, je to samička a jmenuje se Roxy. Když jsem si ji koupila, byla ještě hodně malinká. Potkan je hodný, učenlivý tvoreček a strašně rychle se ochočí. Potkana lze naučit i různé triky, například otočku nebo přines. Nebo dokonce pusinku. Moje Roxy, jakmile slyší slovo: pusu, tak mi olízne pusu... Dále co potkan může jíst. Potkan může jíst vše, co jíme my, ale je i pár věcí, co nesmí: to je cibule, česnek, čokoláda a citrusy (citrony, mandarinky aj.) Péče o potkana není náročná, samozřejmě musí mít každý den vodu a jídlo. A taky čistý domeček. Když máte jen jednoho potkana, tak se mu musíte věnovat víc, než kdybyste měli potkany 2. Protože když jsou potkani spolu 2, tak si spolu hrají a tolik nás nepotřebují.

  Potkan může mít i hodně miminek. Délka potkaní březosti je 21-25 dní.. Potkaní vrh je obvykle něco kolem 4 miminek, ale není výjimkou, když se jim narodí miminek 20. Dále potkaní nemoci: Potkan velmi často může mít svrab, který se léčí takovou fialovou vodičkou, která se jmenuje Genciána.. ( tak se to vyslovuje). V žádném případě nesmíte mít nakaženého potkana s jiným potkanem, protože by to chytil. Ale svrab se nepřenáší na lidi, jen na potkany, takže se nemusíte bát :)

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (32)

  MišulQa157 v něm napsala:

  *tady

  MišulQa157 v něm napsala:

  Chci odpovídat na dotazy ohledně péče nebo dávat rady pro začínající chovatele a ne poslouchat jak mě taky někdo poučuje!

  MišulQa157 v něm napsala:

  Mě nevadí když na článek někdo reaguje ale vadí mi když mě někdo poučuje! Po sté říkám že vím jak se starat o potkany a všechno ostatní! Kdybych to neveděla tak sem nepíšu! Chápeš to??