Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Život s mozkovou obrnou

  vydáno  •  Zvířata · Rodina · Vztahy
  Jmenuji se Zdeňka, v březnu mi bude 16 let. Mám diagnostikovanou DMO spastickou formu. Narodila jsem se předčasně ve 26. týdnu a vážila jsem jen 1.120 g.

  Zelená trasa je vhodná i pro vozíčkáře. Díky šířce dva metry se na stezku vejdou i cyklisté., © 5plus2.cz

  Ale i přesto, že už asi navždycky budu upoutaná na invalidní vozík, nemůžu říct, že by mi můj handicap v něčem bránil. Snažím se žít jako ostatní.

  Jezdím na tábory,  navštěvuji integrační klub Brána. Loni v březnu jsem poprvé lyžovala na speciální lyži pro postižené, jménem biski. Snažím se žit aktivně, co nejvíc to jde. Kromě věcí, co podnikám, patří mezi mé zájmy i čtení, pc, kreslení.

  Společnost mi doma dělají zvířata, bez kterých bych to asi nebyla já. Máme jich opravdu hodně. Fenku No Alfi, fenku No Brendu, kočku Clarisu a moje morčata Kirby a X-Man, Panda a Marco.

  Mám užasnou rodinu, bez které bych své aktivity, radosti i starosti nezvládla. A já jim za to, co všechno dělají, děkuju.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 8. března 2015 v 9:39.
  OksaP v něm napsal:

  Já taky

  Já mám taky DMO ale mám jen berle. Kdysi jsem bývala jen na kočárku ale po 6 letech intenzivní rehabilitace cvičení a ježdění do lázní jsem mohla zkusit chodit o berlích. Teď mám sice pořád berle ale  chodím a běhám s kamarádkami venku chodím do normální ZŠ. Vím co to je a tak tobě i všem co touto nemocí trpí ať je to jakákoli její foma přeju ať se váš stav jen a jen lepší. 25

  Příspěvek z 11. února 2015 v 18:48.
  a_u v něm napsala:

  Jsi statečná, s nemocí se udaně pereš. Myslím, že by to většina  namistrovaných frajírků, co znám, nikdy nezvládla.
  Přeji Ti dlouhý a šťastný život, plno lásky, hodně kamarádů a blízkých co Tě mají rádi :)
  Hodně štěstí :)

  Příspěvek z 11. února 2015 ve 13:18.
  Mardos v něm napsala:

  to znám.. je mi 11let

  DMO taky mám, taky jsem spastik, spousta věcí je s touto diagnózou složitějších ale dá se to zvládat... třeba ve škole mi moc nejde přesné stříhání a zrovna krasopisně taky nepíšu, teď mám ve škole notebook na kterém si ve vlastivědě a přídodovědě ale občas i v českém jazyce píšu některé delší zápisky, protože píšu pomaleji a víc mě to unavuje než ostatní zdravé spolužáky... ano, mám to štěstí že chodím na normální ZŠ, ale chodit neumím téměř vůbec..