Alíkovina

Život se zvířaty

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny
Už nebydlím v Praze, přestěhovali jsme se do Výsluní na menší farmu. Chováme spoustu zvířat: ovce, jehňata, slepice, perličky, zakrslý králíky, kachny, ale i lišky. Ne ty, co žijí v lese, ale stříbrné. K tomu ještě husy a kočky. Měli jsme koně, ale mamka pracuje na farmě, tak si tam ty koně vzala s sebou. Můžu se tam o ně starat spolu s dalšími sedmi koňmi. Měli jsme tři Elišku, Benýska, a Cipíska.

Jezevčík, © MAFRA

Máte představu, jakou péči taková zvířata potřebují? Tak třeba, jak se starat o koně: Musíte s nimi každý den něco dělat, třeba chodit s nimi nebo jezdit. Alespoň šestkrát za rok zavolat kováře a veterináře. Musíte jim dávat krmení, seno, mrkev. Pamlsky jako cukr nebo piškot jen výjimečně. Když jim vykydáte (vyházíte hnůj z maštale), tak pod ně dejte slámu nebo piliny. 

Máme ještě psa Besinku, je to dlouhosrstý jezevčík. O něj se staráme tak, že mu dáváme granule a vodu. Někdy tu kost z buvolí kůže, co koupíte ve zverimexu. Má svůj vlastní pelíšek i hračky. Hraji si s ní skoro pořád, jak doma, tak venku. Když se jí něco povede, tak jí pořádně podrbu a dám jí piškot. 

Pak tu máme morče, Charlie, o tu se starám sama. Ta je podestlaná hoblinami. Dávám jí jíst směs ze zverimexu, někdy jí dám tvrdý rohlík nebo obilí. Voda je nejlepší v napáječce. 

Tak to je vše. Jestli se mě budete chtít zeptat, jak krmíme ostatní zvířata, co máme, napište mi.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!