Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Život v drogách

  vydáno  •  Vztahy
  Když jsem byla menší, byla jsem často šikanována. Vše se změnilo, když na školu nastoupila jedna super hustá holka. Jmenovala se Sára.

  Ilustrační foto., © Profimedia.cz

  Když byla přestávka, chodívala za školu kouřit cigarety, někdy si přinesla elektronickou cigaretu. Lákalo mě to, ale nikdy jsem si nedala. Cigaret jsem se štítila. Chodívala večer do klubu a já chtěla s ní. Po dnech přemlouvání mě tam vzala.

  Bylo to tam zakouřené a byla tam tma, při tom tam ale zněla hudba a byl slyšet dupot lidí. Sára tam měla partu, která kouřila hašiš. Nejdřív mě to nelákalo ani trošičku, ale postupem času, co mě pořád přemlouvali jsem změkla. Do klubu jsem chodila skoro každý den. Z dobrých známek se začaly tvořit čtyřky a pětky, v lepším případě trojky. Rodiče si se mnou nevěděli rady.

  Jednou přinesl Honza (jeden z kluků v partě) LSD. Při požití LSD máte halucinace - tomu se říká trip. Párkrát se stalo, že jsem měla tvz. hororový trip, což byla hrůza.

  Jednou jsme byli se Sárou a s klukama z party na zastávce metra. Najednou přijelo metro a z něj vystoupila moje máma. Bohužel, nebo spíš bohudík, si mě všimla a odtáhla mě domů. Doma mě držela dva týdny, aby měla jistotu, že odvykám. Byla tam se mnou a kontrolovala mě každou půl hodinu.

  Potom už jsem šla do školy, ale aby měla máma jistotu, že nepůjdu se Sárou a ostatníma zase někam do klubu, najala mi „chůvu“, která mě každý den vyzvedávala ze školy a následně mě hlídala.

  Dnes netuším, kde je Sáry konec. Snad jsem slyšela, že přešla na heroin. Já se cítím vyléčená, ale chtěla bych vám předat svou zkušenost. Všem, co tohle čtou: Nezačínejte s drogami. Ať už vás do nich nutí kamarádi nebo chcete vy samotní, nezničte si drogami život, protože vám rychle přerostou přes hlavu.

  Autorka: (13 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (13)

  Příspěvek z 20. ledna 2019 ve 12:45.
  Rodé v něm napsala:

  je dobře že ses z toho dostala

  Příspěvek z 28. března 2017 ve 20:51.
  Michča v něm napsala:

  Profesionální

  Krásný článek, moc se mi líbí, často přemýšlím jaké to je žít v drogách. Můžu se zeptat: V kolika letech jsi začínala drogovat a v kolika přestala?

  Příspěvek z 11. března 2017 ve 20:23.
  Hledasedory v něm napsal:

  Mazec

  444