Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Životní příběh mého kocourka

  vydáno  •  Mazlíčci
  Kocourek Tify měl opravdu těžký život hned od narození. Netušili jsme, zda přežije pár hodin. Zachránila ho jeho babička Míca (matka jeho matky Asmíny).

  Kočka Ťapka., © MAFRA

  Asmína měla za celý život jen jedno kotě, Tifyho. Než ho porodila, vůbec nevypadala, že bude mít kotě, protože byla vždycky vyhublá a my jsme si mysleli, že konečně trochu přibrala. Jenže skutečně přibrala až po kastraci.

  Když se Tify narodil, Míca zrovna měla tři třítýdenní koťata. Elu, Smíška a Garfielda. Asmína si vlezla k nim do pelíšku. Celé dopoledne se držela s nimi. A u oběda se to stalo. Taťka se podíval na koťata a vykřikl: „Asmína žere kotě!“ Všichni jsme se seběhli k pelíšku s koťaty. Ela a Garfield spokojeně spali v rohu a Asmína ležela uprostřed. Něco okusovala. Vlastně spíš olizovala. A Smíšek nikde.

  Pak vstala Micka. Až do té chvíle ležela na gauči a pozorovala nás. Teď šla k nám. Šla rozvážně. A pomalu. Došla k Asmíně. Asmína vstala. A za ní ležel Smíšek! Ale teď si každý musí říct: Co to Asmína olizovala? Ano, myslím, že hádáte správně. Asmína čistila čerstvě narozeného kocourka, kterého jsme později pojmenovali Tify. Jenže nevypadal moc dobře. Byl takový malý a hubený. A navíc byl ještě celý špinavý. No, však taky Asmína byla matkou poprvé. A taky naposled. Míca k Tifymu přičichla. A nastal moment hrůzy. Odhaduji, že to bylo jen na pár zlomků vteřiny, ale v tu chvíli to vypadalo jako celá věčnost. Otevřela tlamu... A olízla ho. Pak podruhé. A za okamžik už ho lízala jako o život. Asmína se k ní přidala. A spolu zachraňovaly malé koťátko.

  Ela a Garfield, kteří se už vzbudili je zvědavě pozorovali. Smíšek se přidal k nim. Byl trochu otřesený, ale v pořádku. Nepřišli jsme o něj. Jen nám přibyla další kočka. Vlastně kocour. A nakonec to přežil. A stále žije. Já ale někdy přemýšlím, jaké by to bylo bez nich. Samozřejmě si uvědomím, že to by prostě nešlo. Když Tify trochu povyrostl, Garfield si s ním začal hrát. Jenže ne jako s kamarádem, ale jako s hračkou. Takže ho v podstatě mučil. Ela se k němu přidala. A Smíšek taky. Ten naštěstí jen na chvíli. Pak Tifyho začal chránit. A stali se z nich přátelé. Ela, Smíšek, Garfield i Tify byli krásní, ale jen Ela a Garfield byli ti vyvolení. Vzaly si si je mé dvě kamarádky. Každá jednoho. Tify a Smíšek zůstali.

  Míca měla další koťata. Zase tři- Ibi, Kiki a Damiána. Tify a Smíšek je vychovali. Pak jsme Damíka dali babičce. A Smíšek šel k taťkově sestřenici. Tifymu s výchovou holek pomohla Asmína. Oba vychovala Ibi a on Kiki. Ale Tify začal žárlit na Ibi, začal ji prohánět. S Asmínou Tify vychází dobře a s Ibi by také byl v pohodě, ale ona se ho už bojí a vrčí, sotva ho vidí.

  Tohle byl od začátku až do konce příběh Tifyho života. Od toho, jak ho všichni mučili, přes to, jak vychovával malá koťata, až po to, jak se z něj stal veliký kocour...

  Autorka: (12 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  marbo1212 v něm napsala:

  Pěkný článek a nádherná fotka $>$>

  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  hezké ale někdy nevím která kočka je která

  číča800 v něm napsala:

  hezké