Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Životní sen

  vydáno  •  Mazlíčci
  Můj sen je stát se veterinářkou. Ale chci mít soukromou ordinaci. Zároveň tam chci bydlet.

  Inspektor savců Roman Vrzal (vlevo) a veterinář Dominik Gregořík mláďata prohlédli. Oba tygříci se podle nich vyvíjí správně., © MAFRA

  Štve vás, jak vám rodiče řeknou: „To si kup až budeš velká.“ Já to nenáviděla, ale pak jsem si uvědomila, že je to dobře. Chcete koně? Staňte se veterinářem jako já a kupte si ho. Já až budu dospělá dostanu od táty poníka. Stát se veterinářem je můj sen. Pokud je i váš, máte šanci si ho vyplnit. 

  1. krok: Dobře se učte a buďte v kontaktu se zvířaty. Nebo si o nich čtěte na počítači nebo v knihách. 

  2. krok: Udělejte zkoušky na odbornou vysokou. Pokud to hned nedáte, zkuste to třeba za rok. 

  3. krok: Když zvládnete vysokou běžte někam na zaučení. Až se zaučíte máte dvě možnosti. Buď zůstaňte na té veterině nebo si otevřete vlastní. To si uděláte na úřadech. Pokud je váš sen být veterinářem, máte šanci, že se to splní. 

  Já na své veterině budu mít svá zvířata: Pro kluky kolie Sky, poník Timík, papoušek Koko, králík Ferda. Pro holky kolie Robin, čivava Kiki, kočka Sněženka, činčila Daysi. 

  Pokud máte mazlíčky a rádi se o ně staráte, je práce veterináře pro vás skvělá. Kdo má podobný sen, napište pod článek. A hlavně: Pokud se budete snažit, sen se vám vyplní.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 29. června 2015 v 18:30.
  vikanocka11 v něm napsala:

  Mám stejný sen

  Taky mám takovíhle sen . Nemisli jsi , že po tobě opakuju . Jednoducho to je náhoda . Taky já chci mat sokromnou ambulanci . Tak sme jsi trochu podobné :)

  Příspěvek z 25. června 2015 v 19:48.
  armia v něm napsala:

  Ano

  Mam stejny sen.Ale rozhodne nemam zajem o operacni stul se silnou lampou.
  Chci byt ,,hodna teta veterinářka" co Frantikovo morceti pristrihne drapky a Elisky ponikovi pomuze s kolikou .Jestli to mate podobne ,napiste mi...2525