Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Životy lidí – Viky – 1. část: Představení

  vydáno  •  povídky

  Životy jsou můj kreativní příběh, který mám rozepsaný a vymyšelný už dlouho. Zabývá se různými lidmi, kteří to v životě nemají jednoduché. V první sérii se objevuje dívka Viky, ale víc se dozvíte až si to přečtete!

  Viky, © Šárka010

  Ahoj všichni, jsem Viky. Čtrnáctiletá dívka, která žije na farmě, ale to si nechte pro sebe, nechci aby to lidi věděli. Vyrůstám s dědou, tetou Natálií a její stejnojmennou dcerou.

  Moje rodiče mě nechali u dědy, když jsem byla malá. Matka byla nezaměstnaná dívka, která nikdy moc nestudovala a snila se stát modelkou, což se nikdy nestalo. Měla hnědé vlasy, které jsem po ni zdědila, a zelené oči, které každého vždy omámily. Byla nádherná a hodně lidí mi říká, že vypadám jako ona, tedy hlavně teta. Teta byla hodně smutná, když její bratr a moje matka utekli, zavřela se ve svém pokoji a skoro nikdy nevylézala, pokud to nebylo nutné.

  Můj otec byl vzorný student, který když s matkou utekli, ještě studoval na vysoké. Studoval medicínu a chtěl být chirurgem. S tetou – jeho sestrou – si byli hrozně blízcí. Otec a matka nebyli svoji, což můj děda vždycky odsuzoval. Možná proto utekli, protože jsem nemanželské dítě, které nechtěli dát k adopci, a neměli peníze na to, aby mě uživili. Pár let po tom, co zmizeli, posílali tetě dopisy, údajně z Itálie, kde údajně šťastně žijí. Dopisy přestali posílat, když mi byli čtyři. Děda na to přišel a všechny dopisy, co teta neschovala, spálil.

  Děda je silný křesťan, který byl jako dítě do křesťanství tlačen. Nemá mě moc v lásce, protože jsem již zmíněné nemanželské dítě. Vzal mě ale k sobě díky druhým šancím a odpuštění, které mi vnucuje. Jsem taky křesťanka – nucená – ale nevadí mi to. Jenom mě štve, že doma nemáme jinou knížku než bibli. Když jsem jednou domů přinesla knížku z knihovny, spálil ji stejně jako dopisy od mých rodičů. Děda není špatný člověk. Jen je nepochopený a zlomený, jak se to teď říká.

  Teta je taky křesťanka. Ale zbožnuje mě. V podstatě mě vychovala a byla jsem jako její mladší dcera. Vždycky ve mně viděla matku, ale i mého otce, po kterém mám úplně identické oči. Teta je otcovo dvojče, možná to vysvětluje, proč jsi byli tak blízcí. Jsou to jednovaječná dvojčata, vypadají stejně. Také má modré oči a blonďaté vlasy a hodně lidí si myslí, že jsem její dcera. Což je z poloviny pravda. Teta byla vdaná, což znamená, že děda Natálii zbožňuje. Naty je perfektní dítě, křesťanka s perfektními známkami. Natáliin otec tetu ale opustil, což se dědovi moc nelíbilo, protože křesťani by se neměli rozvádět, ale tetě odpustil. Teta je hodně citlivý člověk, a tak i v tomhle případě byla asi měsíc zavřená ve svém pokoji.

  A nakonec: Naty. Naty je perfektní a někdy jí to i závidím. Taky má modré oči a blonďaté kudranté vlasy, blonďaté po tetě a kudrnaté po jejím otci. Naty nosí šaty a mašle, je křesťanka a je hrozně „milá“. Náš děda ji zbožňuje. Vlastně všichni Naty zbožňují. Není populární, ale všichni ji vidí jako vzor. Musím se přiznat, někdy na ni žárlím. Vždycky jsem doufala, že děda změní názor a bude mě mít rád. Naty ale není perfektní. Není, není, není. Nesnáším ji. Už od doby, kdy jsme byli malé, byla agresivní, nesnášela mě, a vždycky ničila věci a pak to shodila na mě. Protože kdo by věřil takovému zklamání jako jsem já?

  Odsedla jsem od stolu a zavřela svůj skoro zničený deník. Mám krásný pokoj, teda ne tak hezký a velký jako Naty, ale mně vyhovuje. Mám v něm vždycky uklizeno. Nikdy jsem neměla návštěvu, vlastně k nám nikdo nechodí, což mi ale vynahrazoval můj život ve škole.

  Jsem populární. Ve škole mě všichni milují a jsem jejich vzor. Dost mě to změnilo, když jsem se to dozvěděla. Teta vždycky mě a Naty oblíkala stejně, Naty ten styl zůstal, mně ne. Zjistila jsem, že jsem populární. Vzala jsem si své naspořené peníze, které dostávám pravidelně od tety, a šla jsem nakupovat. Koupila jsem si hodně sukní, kraťasů, legíny a takové ty zvonové kalhoty. Taky jsem si koupila takové ty kratší trička – crop topy – a různé detaily jako černé sponky do vlasů a trochu make-upu. Stálo to hodně. Utratila jsem svoje šetření za čtyři roky. Au.

  Sešla jsem dolů na večeři. Doma jsem pořád nosila šaty a mašli, jinak by se děda hrozně naštval. Teta a Naty o tom věděli, svoje komfortní oblečení jsem si oblíkala na záchodech ve škole, do které jsem chodila extra brzo, a potom jsem šla do parku a vrátila se do školy deset minut před vyučováním, aby mě nikdo neviděl v šatech. Šaty nenávidím, jsou hrozně těsné a bojím se ohnout.

  U večeře jsme se setkali všichni. Děda, teta, Naty a já. Ani jsme se nesnažili o oční kontakt kvůli té blbosti, co jsem předtím „udělala“. Až na to, že jsem ji neudělala. Byla to Naty. Naty shodila dědovi hodiny, takové ty s kukačkou. Děda se hrozně naštval a když se zeptal Naty, tak jí samozřejmě věřil a dal mi zaracha. Jako bych ho neměla celý život.

  Pronesli jsme modlitbu a najedli se. Měli jsme koprovku, kuře s bramborovou kaší a tety výborné tiramisu. Vlastně všechno uvařila teta. Teta chtěla být kuchařka, ale děda to zavrhl, a tak se stala učitelkou na střední škole. Těším se, až ji budu mít za pár let třeba na fyziku. Teta je hrozně talentovaná. Vždycky mi vysvětlila každou rovnici nebo úlohu. Naty to po ní zdědila. Natka už je na střední a je extrémně inteligentní. Je to génius. Zvládne vypočítat jakýkoliv příklad a ještě z hlavy! Kéž bych byla stejná. Bohužel nejsem. Na učení jsem poleno a mám většinou dvojky nebo trojky, z matematiky a fyziky dokonce i čtyřky.

  Autorka: (12 let)
  » přejít do diskuze

  Diskuze k článku  (6)

  Příspěvek z 12. července ve 3:31.
  Sofie99 v něm napsala:

  Článek se mi líbí a těším se na další, jen musím podotknout a že je v článku chybička. Jednovaječná dvojčata jsou vždy stejného pohlaví a není tedy možné aby otec a teta (od Viky) byli dvojčata jednovaječná. Musí tedy být dvojvaječná. Jenom taková drobnost;-).
  Dávám 4/5 tlapek

  Příspěvek z 12. července v 0:29.
  Seliya v něm napsala:

  Mě se to líbí.
  Máš už naplánovanou 2 část?

  Příspěvek z 3. července ve 22:56.
  Šárka010 v něm napsala:

  Pokračování zatím datum nemá, včera bylo předáno redakci:->