Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zlámaná noha, aneb mé dva nejhorší měsíce

  vydáno  •  Zdraví
  Moje nejhorší dva měsíce byly leden a únor roku 2009. Víte proč? Protože jsem si zlomil nohu - když jsem bruslil, spadl jsem a bylo to. Ale naštěstí jsem tam měl strýce s autem, který mě odvezl domů.

  Nemocnice, pacient - ilustrační foto, © Profimedia.cz

  Pak jsem jel do nemocnice, kde mi to dali do sádry. Špatné bylo, že máme doma schody - tam jsem se vždycky nejvíc zdržel. A do školy chodit, to byla hrůza! Pořád chodit do kopečka a do schodů, ale ze školy to už šlo. Jen jsem si musel dávat pozor, abych nespadl. A spaní, to byla taky hrůza, protože jsem se nemohl pořádně otočit.

  Nejhorší bylo, že jsem nemohl chodit ven, bruslit, sáňkovat, a později ani na ryby ne. Taky se mi špatně sedělo v autě, když jsme někam jeli. Ale dobré bylo, že jsem nemusel ve škole chodit k tabuli. A taky že jsem nemusel alespoň čtyři měsíce cvičit - zrovna dělali ty nejtěžší cviky.

  Když mi tu sádru sundavali, cítil jsem se jako nejlehčí člověk na světě, ale stejně jsem ještě nemohl chodit bez berlí. Ani k sousedům jsem nemohl jít, protože jsem musel odpočívat. Prostě nejhorší měsíce roku 2009!

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (22)

  Příspěvek z 4. srpna 2020 v 9:39.
  majdula2000 v něm napsala:

  Já teda mám za sebou zlomeniny celkem 4, z toho dvakrát nohy (každou jednou) a dvakrát ruku. Moc bych to nesrovnávala, protože si myslím, že noha je milionkrát horší. Hlavní rozdíl vidím v tom, že člověk se zlomenou rukou může úplně normálně chodit, což ten, kdo má v sádře nohu, určitě nemůže.

  Já měla nohu v sádře poprvé na začátku roku 2006 a byl to fakt opruz. Nechtěli mě ve školce, mamka mě musela jakožto pětiletý dítě zase strkat do kočárku, když se mnou kamkoli potřebovala... Proti tomu je myslím ruka úplně v pohodě.;-)

  Příspěvek z 4. srpna 2020 ve 2:32.
  Vektor17 v něm napsal:

  Ahoj kacko999 jak si říkala že jsi nic neměla a že to je určitě strašně tak není já měl 2x nastipnuty prave zápěstí ( jsem pravak ) a naučili mě psát levou a podle mě to není zas tak strašně.

  Příspěvek z 24. února 2010 v 16:35.
  árven v něm napsal:

  krásné vánoce

  ve škole mi spolužáci zlomily kotník,bylo to 15.prosince a celé vánoce a silvestr sem strávila doma s nechodící sádrou a byl to můj nejhorší silvestr můj idol mě pozval na ohňostroj a já nemohla :-( byl to děs..