Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zlatý oříšek Alíka vyhrála Markéta Frajkowská

  vydáno  •  Rodičům · Zlatý oříšek · Tanec
  K bohaté sbírce medailí z domácích i zahraničních soutěží si baletka a tanečnice Markéta Frajkowská přidala i Zlatý oříšek Alíka i Zlatý oříšek dětských diváků České televize.

  Zlatý oříšek za rok 2008 - vítězové, © Radkaa

  O soutěži Zlatý oříšek vás na stránkách Alíka informujeme pravidelně. V lednu jsme vám představili hlavní vítěze za rok 2008 - ZDE

  Kromě hlavních cen, o kterých rozhoduje porota z řad dospělých, mají možnost si své favority vybrat i děti. Zlatý oříšek dětských diváků České televize a Zlatý oříšek Alíka získala baletka a tanečnice Markéta Frajkowská. Slavnostní předání ceny vysílala ČT na 1. programu v neděli 31. května dopoledne. Na stránky Alíka s ní připravujeme rozhovor, do kterého se můžete zapojit i vy.

  O den dříve, v sobotu 30. května jste mohli slyšet veřejnou nahrávku pořadu Tobogán. Tam přezvala Zlatý oříšek Domina Karolína Nedělková, chovatelka holubů.

  Všechny vítěze jste zvolili vy svými hlasy, prostřednictvím webových stránek Zlatého oříšku, Domina, nebo Alíka. Někteří jste hlasovali i klasickou poštou a zároveň  jste se ptali na možnost přihlásit se do dalšího ročníku soutěže Zlatý oříšek 2009.

  Zlatý oříšek

  Zlatý oříšek

  Jak se přihlásit

  Od 1. června do 10 . října 2009 se přijímají přihlášky do dalšího ročníku.

  Do přihlášky napište:

  - jméno
  - adresu
  - věk
  - soutěžní obor, ve kterém jste opravdu dobří
  - dosažené úspěchy

  Více informací na

  www.zlaty-orisek.cz

  Tento projekt se snaží vyhledávat a podporovat mimořádně nadané a šikovné děti a dětské kolektivy ve věku 6 -14 let. A to jakéhokoliv etnika a bez ohledu na případný zdravotní handicap.

  Kdo může přihlašovat?

  Přihlásit dítě nebo kolektiv do soutěže může kdokoliv – rodiče, učitelé, trenéři nebo i dítě samo. Projekt má letitou záštitu ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a ministerstva kultury a vyhlašuje se každoročně. Letošním startuje již  11. ročník této soutěže!

  Jak se hledají vítězové?

  Vyhodnocení soutěže připravuje porota složená z odborníků jednotlivých odvětví. Vodítkem pro hodnocení soutěžících jsou jejich prokazatelné výsledky na přehlídkách, soutěžích, výstavy obrázků a další důkazy. Tak je vybráno ze všech přihlášených 30 nominovaných dětí. Z těch pak výběrová komise stanoví 10 vítězů.

  Hlasování je tajné (zastoupení v něm má i server Alík.cz) a jména vítězů jsou zveřejněna při finálovém pořadu vysílaném Českou televizí na Nový rok. Každému z deseti vítězů je předána i finanční odměna ve výši 10 000 Kč.

  Jiří Kotmel

  hlavní organizátor projektu Zlatý oříšek:

  „Myslím, že se podařilo to, oč od samého začátku usilujeme:
  Podařilo se vytvořit tradici projektu, který nejen vyhledává, propaguje a odměňuje talentované a cílevědomé děti, ale především vytváří  motivaci pro každé dítě, které má snahu něčeho dosáhnout.“

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 7. června 2009 ve 12:29.
  Marcy232 v něm napsal:

  ahoj markéto

  ahoj ses dobra přeju ti to tak ahoj kamoska1616161616161616162121212121212626262626262626

  Příspěvek z 5. června 2009 v 19:12.
  Bajíček v něm napsal:

  my comentt

  No byla dobrá ,ale fandila jsme Marie černý.

  Příspěvek z 4. června 2009 v 19:31.
  vedralína v něm napsal:

  Kámoška...

  Markit je moje kámoška je to super holka a ještě lepší baletka444