Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zlatý oříšek Alíka za rok 2009 – vyberte vítěze

  Tři desítky dětí, které vám dnes představíme, mají jedno společné – jsou velmi úspěšné v oboru, kterému se věnují. Jsou mezi nimi mistři světa, Evropy i celostátních přeborníci. Mnozí vynikají hned v několika oborech. Vy můžete hlasovat, kdo z nich získá Zlatý oříšek Alíka.

  Takhle vypadá z blízka cena pro vítěze soutěže., © Alík

  Pravidelným čtenářům Alíkovin jistě nemusím představovat soutěž Zlatý oříšek. Na Nový rok bylo ve vysílání České televize představeno 10 finalistů této stále oblíbenější soutěže.

  I když porota vybírala pečlivě, mohla z přihlášek vybrat jen deset držitelů Zlatého oříšku. Proto již potřetí vyhlašujeme Zlatý oříšek Alíka.

  Víc oborů než soutěžících. Jak je to možné?

  Ano, ačkoli do finále soutěže Zlatý oříšek mohlo postoupit 30 soutěžících (jednotlivci nebo kolektivy), oborů, v kterých soutěžící vynikají napočítáte víc. Do loňského ročníku se přihlásilo větší množství dětí, které jsou úspěšné ve více aktivitách: hra na akordeon, klavír, harfu, tubu, cimbál, dudy, housle, kytaru, orchestr, chov chameleonů, atletika, koně, lyže, animované filmy, sportovní tanec, hasiči, moderní gymnastika, tance s kruhy hula hop, zpěv, krasobruslení, karate, literatura, elektrotechnika, mažoretky, divadlo, motocyklový závodník – minibike, znalosti bible, kickbox, step, včelařství, výtvarné umění, historie, biologie, golf, sportovní aerobik, akrobatický tanec.

  Kdo získá Zlatý oříšek Alíka?

  O tom můžeš rozhodnout i ty!

  Ve Zlatém oříšku Alíka budeš vybírat podobně jako porota – tedy ze třicítky nejšikovnějších kluků a děvčat. Každý může dát svůj hlas pouze třem soutěžícím. Já pak všechno sečtu a počátkem června vyhlásím držitele Zlatého oříšku Alíka.

  Před hlasováním si pozorně prohlédni fotoalbum finalistů - Zlatý oříšek Alíka za rok 2009. Pokud klikneš na název fotoalba, můžeš si přečíst, jakých úspěchů a v jakém oboru kdo z nominovaných dosáhl.

  Zlatý oříšek Alíka za rok 2008

  V roce 2009 jsme Zlatý oříšek Alíka udělili podruhé. Nejvíce vás zaujala Markéta Frajkovská (tanec a balet). Více v článku Markéta Frajkowská - Recept na dobře utajený úspěch

  Zlatý oříšek Alíka za rok 2007

  V roce 2008 jsme na základě hlasování čtenářů serveru Alík.cz poprvé udělili Zlatý oříšek Alíka. Získala jej Kačka Adámková, která soutěží v diskotancích. Více ZDE

  Kačka Adámková získala Zlatý oříšek Alíka.

  Kačka Adámková 

  Markéta Frajkowská se svými trofejemi.

  Markéta Frajkowská

  Zlatý oříšek

  Zlatý oříšek je šance pro všechny děti ve věku od 6 do 14 let, které v daném roce vytvoří, nebo učiní něco mimořádného. Soutěž záměrně nemá kategorie a dává příležitost naprosto všem. Staví tak vedle sebe děti úspěšné v nejrůznějších oborech, uměleckých, sportovních, ale cenu Zlatý oříšek mohou získat i děti za mimořádné výsledky v chovatelství, historii, znalosti jazyků, ekologii, nebo i za nápad na projekt, který někomu nebo něčemu pomůže.

  Další informace najdeš na webu soutěže www.zlaty-orisek.cz

  Autor: (9 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (12)

  Příspěvek z 27. července 2010 v 8:58.
  Katuška98 v něm napsala:

  alik

  1

  Příspěvek z 14. května 2010 v 15:43.
  expert007 v něm napsal:

  duša

  mě setolybý ten zlatý ořišek je to hezké12345678101112131415161718192021222324252627

  Příspěvek z 14. května 2010 ve 13:20.
  delfinek1999 v něm napsal:

  Reakce na barbiex:

  b