Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zlatý oříšek Alíka za rok 2010 získala tanečnice disco dance Lucie Hofmanová

  vydáno  •  Co nového u mě! · Zlatý oříšek · Tanec · Soutěže
  Hlasování o tom, kdo získá Zlatý oříšek Alíka, bylo i letos velmi napínavé a hodně vyrovnané. Váš největší obdiv z třicítky představených úspěšných děvčat a kluků z nejrůznějších oborů získala tanečnice disco dance Lucie Hofmanová. A tak jí doma k více než 40 medailím a 6 velkým pohárům z tanečních soutěží přibyla keramická soška Zlatého oříšku.

  © Radkaa

  Zatímco loni jsme putovali za držitelkou Zlatého oříšku Alíka, kterou se stala závodnice ve sportovním aerobiku Kristýna Zahradníčková, do severočeských Loun, tentokrát jsme zůstali v Praze. Ale ani tak nebylo snadné najít čas na rozhovor. Lucka se totiž pilně připravovala na mistrovství Evropy v Polsku. Tam se s malou skupinkou umístila na krásném 4. místě.

  Jiří Kotmel předává Lucce Hofmanové Zlatý oříšek Alíka.S Luckou, její maminkou Radmilou i se zástupcem Zlatého oříšku Jiřím Kotmelem jsme se sešli na pražském Smíchově.

  Jak dlouho se disko tanci věnuješ?
  Začala jsem ve 4 letech.

  Jak ses k tomu dostala?
  Přivedla mne k tomu maminka.

  Kam chodíš trénovat?
  Do AT Studia Domino Praha do výběrového reprezentačního týmu dětí. Ten vede Veronika Bogdaničová, hlavní trénérkou je Iva Bičišťová.

  Jak často trénuješ?
  Základní trénink je dvakrát týdně, ale když se blíží nějaká soutěž, tak to trénujeme každý den.

  Máš při tréninku něco, co tě nebaví?
  Myslím že ani ne, baví mě všechno a na tréninky chodím ráda.

  Lucie Hofmanová sbírá medaile v soutěžích disco dance a street show

  Máš ve své disciplíně nějaký vzor?
  Verču, mou současnou trenérku Veroniku Bagdaničovou.

  jak se přihlásit

  Od 1. června 2011 se přijímají přihlášky do XIII. ročníku Zlatého oříšku.
  Do přihlášky napište:
  - jméno
  - adresu
  - věk
  - soutěžní obor, ve kterém jste opravdu dobří
  - dosažené úspěchy
  Více na www.zlaty-orisek.cz
  Jak se vlastně v diskotékových tancích soutěží?
  Buď soutěžíme se sólem, kde známe předem hudbu a máme připravené, co budeme tancovat a nebo nám pustí hudbu, kterou neznáme a na ní musíme tancovat minutu disco dance.

  Co vše potřebuji umět, abych mohla dělat disko tanec?
  Musím umět poslouchat rytmus písničky, to je základ. Ale pokud chci být dobrá, musím zvládat i těžké prvky - točky, skoky, výkopy s velkými rozsahy, roznožky, mosty, zvedání přes špičky.

  Zvládáš školu tak dobře jako tancování?
  Chodím teď do 3. třídy a ve škole mne baví hodně matematika. zatím školu zvládám bez problémů.

  Kam se chystáš o prázdninách?
  Jezdím každý rok v létě na taneční tábor a taneční soustředění. Mezi tím mám většinou pár dnů či týdnů volna a jsme na chatě či jezdíme na výlety.

  Máš nějak speciálně upravený jídelníček?
  Speciální jídelníček nemám, tak jako každý sportovec, abych byla úspěšná se snažím jíst zdravě. Hlavně hodně zeleniny a ovoce, ale sladkosti můžu také. Důležité je i dodržovat stále pitný režim, a hlavně na soutěžích, které trvají třeba celý den.

  Hraješ na nějaký hudební nástroj?
  Učím se hrát na klavír a ráda zpívám.

  A tvé další koníčky?
  Ráda kreslím a čtu.

  Kolik máš pohárů či medailí a kterých si nejvíc považuješ?
  Mám doma asi 40 medailí a 6 velkých pohárů, a další poháry jsou týmové, vystavené v klubu - jsou za vítězství ve formacích. Nejvíc si považuji titul 2. vicemistr mistrovství světa 2010 disco dance sólo a 2.vicemistr České republiky 2010 disco dance sólo.

  Lucka zlatá i stříbrná na MČR

  Lucka Hofmanová zakončila letošní pernou sezónu opravdu mistrovsky. Z Mistrovství České republiky, které proběhlo o víkendu v Bohumíně, doplnila své sbírky o zlato a stříbro.

  Lucka je nyní vicemistryně ČR v sólu street a disko show dětí do 11 let (nominace na ME a MS) 2. místo a mistryně ČR v malých skupinkách street a disko show dětí do 11 let (nominace na ME a MS) 1. místo.

  Gratulujeme a držíme palce v bojích na mistrovství Evropy i světa!

  Kam jsi se při cestách za medailemi podívala?
  Na ligové závody jezdím po celé České republice, na světových a evropských závodech jsem byla v Německu, Dánsku, Polsku. Loni bylo mistrovství světa v Ostravě a mistrovství světa formací street v Liberci, tak jsem to měla blízko.

  Lucka Hofmanová - úspěchy

  2. vicemistr ČR disco dance sólo, mistr ČR street dance formace, finalistka ČR extraliga disko dance, nominace na MS a ME 2010, 2. místo na mini playback show. 2010 na MS disco dance solo získala titul 2. vicemistr, na MS disko dance formací 4. místo; 1. místo v disco dance solo, 1. místo disco – malá skupinka, účast na ME v Dánsku - nominace s disco dance formací dětí.

  Od přihlášení do Zlatého oříšku loni dosáhla Lucka dalších "pár" úspěchů:
  Tanec: 2. vicemistr na mistrovství světa street show formace 2. vicemistr na mistrovství Evropy disco dance formace 2x 1. místo v ligových soutěžích disko dance sólo 1x 2. místo v ligové soutěži disco dance sólo a postoup v dětech do 11-ti let do extraligy A (v osmi letech) 2x 1. místo v malé skupince disco dance finálové umístění na MČR s nominací na ME a MS 1. místo mistrovství Prahy formace disco a street show 1. vicemistr mistrovství Čech formace disco a street show 1. vicemistr mistrovství České republiky formace disco a street show - nominace na ME a MS 1. místo o pohár starosty Prahy 4 dětí do 12-ti let 1. místo Talent Awards Junior (děti do 15-ti let) disco dance sólo (mezinárodní soutěž). Postup do divadla v Česko-Slovensko má talent - divoká karta.
  Klavír: 1. místo školní kolo s postupem do krajského 3. místo klavírní soutěž

  Pokud byste chtěli Lucku vidět při vystoupení, doporučujeme její profil na www.youtube.com/user/LucieHofmanova

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (34)

  Příspěvek z 4. září ve 22:56, upravený po 3 minutách.
  Klarinetka_49 v něm napsala:

  Jsou v textu chyby. Je to disco dance a ne disko. Disco dance tančím 7 let takže znalec. Také mě zarazilo popisování soutěži. Je to nesmysl. Buď se tančí sóla nebo dua nebo malé skupinky nabo velké a malé formace nic jiného. Vždy to máme předem nacvičené. :I

  Příspěvek z 17. října 2011 v 18:20.
  Trecool v něm napsala:

  hmm

  také miluji tanec chodím na hip hop tancovat!

  Příspěvek z 1. září 2011 ve 14:17.
  leňo v něm napsal:

  tancování

  mě moc baví tancování chodím na hip hop a chodila jsem na gimnastiku vyhrála sem 1 místo v Hradci a ještě 3 1.místa v Dobrušce a 3.místo taky v Dobrušce a 2.místo ještě v Dobrušce.21