Alíkovina

Zlatý oříšek – uzávěrka přihlášek!

vydáno
O soutěži Zlatý oříšek jsme vás v Alíkovinách informovali. Připomínáme, že uzávěrka přihlášek je ve středu 10. října 2007. Šanci mají všechny děti od 6 do 14 let, které umí, nebo učiní něco mimořádného. Výhodou Zlatého oříšku je skutečnost, že nemá kategorie a tak mají příležitost naprosto všichni!

Takhle vypadá z blízka cena pro vítěze soutěže., © Alík

Aktuální informace o této soutěži pro rok 2008 jsou v článku Zlatý oříšek čeká třeba i na tvou přihlášku. Uzávěrka je stanovena na 10. října 2008.

Soutěží se v nejrůznějších oborech, uměleckých, sportovních, ale cenu mohou získat děti i za šikovnost, za mimořádné výsledky v chovatelství, historii, znalosti jazyků, ekologii, nebo i za nápad na projekt, který někomu nebo něčemu pomůže.

Od vzniku Zlatého oříšku prošlo touto soutěží přes 400 dětí. Většina z nich se věnuje svému oboru i nadále, někteří dokonce s vynikajícími výsledky. Řada vítězů z minulých ročnícíků Zlatého oříšku je dnes na čelných místech nejen u nás, ale i ve světě.

Například šachista David Navara, vítěz z roku 1998 je v současné době na průběžném 7. místě světového žebříčku. Nebo soutěžící z roku 2000 klavírista Jakub Litoš, vydal první CD. Vítěz z roku 2000 motocyklový jezdec Karel Abrhám je nyní stálým jezdcem Grand PRIX.

Finále soutěže vysílá ČT na Nový rok. Patronem projektu Zlatý oříšek je senátor a herec Tomáš Töpfer.

Jak se přihlásit?

Přihlášky do soutěže může podat kdokoliv, děti samy, nebo jejich rodiče, učitelé, prostě ti, kteří dítě dobře znají a to třemi způsoby:
  1. prostřednictvím webových stránek www.zlaty-orisek.cz, kde je přihláška k dispozici
  2. e-mailem na adresu prihlaska@zlaty-orisek.cz
  3. dopisem na adresu Zlatý oříšek, Křižíkova 35, 186 00 Praha 8.
Přihláška musí obsahovat jméno, adresu, datum narození, popis činnosti a dosažené výsledky, které je třeba doložit nahrávkami, videem, diplomy, fotografiemi, výsledkovými listinami apod. Dále je nutné uvést telefon nebo e-mailovou adresu.

Čím více informací soutěžící poskytne, tím přesnější je posudek odborného poradce.

Autor: (7 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!