Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zlatým Ámosem je Lucie Andělová!

  vydáno  •  Škola a poznání
  V pátek 27. března 2009 proběhlo v kongresovém centru hotelu Olšanka v Praze finále 16. ročníku ankety Zlatý Ámos. Sál zaplněný do posledního místečka žáky a studenty soutěžících pedagogů bouřlivě podporoval jednotlivé kandidáty. Nechyběly transparenty a pokřiky, každý chtěl, aby ta jeho paní učitelka nebo pan učitel vyhrál.

  Finále 16. ročníku ankety Zlatý Ámos. Březen 2009., © Radkaa

  Jenže ze sedmi finalistů mohl vyhrát pouze jeden jediný. Souboj byl velmi vyrovnaný. Učitelé se tak trochu ocitli v rolích žáků. Jedním z těch, kteří zkoušeli jejich vědomosti, byl herec a bavič Josef Náhlovský, který připomněl své původní povolání - po studiích oboru čeština-dějepis učil krátce český jazyk.

  Kromě disciplín, kde bojovali učitelé sami za sebe, přišla na řadu i společná disciplína s žáky. Ukázalo se, že dovednosti učitelů hodně přesahují hranice předmětů, které vyučují. Do posledního místečka zaplněný sál tak tleskal Markétě Dembkové s valaškou, stejně jako stepující učitelce Zuzaně Navrátilové.

  Pan učitel Milan Brožek předvedl se svými žáky ukázku z Eposu o Gilgamešovi. Michael Radimerský pobavil diváky společně se svými žáky cvičením na spartakiádní motivy (zvlášť záležet si dal při cvičení se stuhou!). A Viera Žemličková ukázala, že mizení a proměny nemusí být výsadou pouze světově proslulých iluzionistů.

  Po čtyřech soutěžních disciplínách se poroty – jedna složená ze žáků soutěžících škol a druhá z bývalých nositelů titulu Zlatý Ámos a partnerů ankety - odebraly k poradě.

  Zlatý ÁmosJeště před korunovací nejoblíbenějšího učitele ČR ve školním roce 2008/2009 převzala od šéfredaktorky Týdeníku Školství Karly Tondlové na základě hlasování SMS titul Ámos sympaťák 2009 Markéta Dembková ze ZŠ ve Frýdlantu nad Ostravicí.

  Pak přišel na pódium Tomáš Sixta, předseda dětské poroty a oznámil jméno Dětského Ámose: Lucie Andělová, ZŠ Komenského v Karviné. Korunovace se ujala patronka této ceny, poslankyně parlamentu ČR Anna Čurdová a předseda České rady dětí a mládeže Aleš Sedláček.

  Novináři přítomní na finále hlasovali o titulu Média Ámos 2009. Ten si odnesla Viera Žemličková z Gymnázia U Balvanu v Jablonci nad Nisou.

  Titul nejvyšší – Zlatý Ámos 2009 – získala Lucie Andělová z Karviné. Korunovace se ujal náměstek ministra školství, mládeže a tělovýchovy pan Jindřich Kitzberger.

  Korunovací však pobyt v Praze pro finalisty nekončil. V sobotu dopoledne navštívili dětský ráj a zámek Berchtold v obci Kunice-Vidovice, kde si mimo jiné vyzkoušeli simulátor golfu, prohlédli si miniatury Českých hradů a zámků, perníkovou chaloupku i peklo.

  Odpoledne byli čestnými hosty Koncertu pro učitele ve Vinohradském divadle a večer finále ukončila oficiální korunovace vítězů na Kantorském bále. Sem mezi učitele přišel jejich svátek oslavit také ministr školství, mládeže a tělovýchovy Ondřej Liška.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 3. dubna 2009 ve 20:46.
  johája v něm napsal:

  johája

  137101112131415161712345678101112131415161718je fakt dobra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Příspěvek z 3. dubna 2009 ve 20:44.
  johája v něm napsal:

  johája

  je fakt dobra12224

  Příspěvek z 1. dubna 2009 v 17:28.
  zacni4 v něm napsal:

  Reakce na certicek:

  ja nebyla fandit v praze ale fyndili jsme s kamoskama doma na živem přenosu
  paní učitelka je strašně suprová a moc sem jí přála aby to vyhrála25