Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zlatým Ámosem se stal zlínský učitel Michal Mikláš

  vydáno  •  Škola a poznání
  V pátek 23. března proběhlo v Praze finále 19. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos. Také jsem se ho zúčastnila, protože se do něj probojoval i náš pan učitel Michal Pavelka. Zatímco při sportu většinou soupeří dvě družstva, tady o prvenství bojovali žáci šesti různých tříd. Není divu, že to klání bylo velmi napínavé a taky trochu hlučné.

  Michal Mikláš ze Zlína se právě dozvěděl, že je nejen Dětským Ámosem, ale také Zlatým Ámosem, tedy hlavním vítězem 19. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele., © Radkaa

  Úvodem se představila celá porota v čele s předsedou Janem Cimickým. Potom zástupci dětské poroty a nakonec podle abecedy i všichni učitelé - finalisté: Šárka Brixiová (ZŠ Česká, Vesec), Petra Bürglová (Gymnázium Jakuba Škody, Přerov), Michal Mikláš (Gymnázium a Jazyková škola, Zlín), Michal Pavelka (ZŠ Městec Králové), Radka Polívková (ZŠ Masarykova, Rychnov nad Kněžnou)  a  Tomáš Zahoř (ZŠ a MŠ Praha 6 - Lysolaje).

  Zlatý Ámos

  Na stránkách ankety www.zlatyamos.cz najdete nejen přehled všech vítězů, ale také zdůvodnění, proč žáci navrhli právě toho svého učitele. 

  Následovala píseň Zlatý Ámos. Potom si učitelé zahráli na šestihlavou saň, což měl být nový ministr školství. Každý měl říci jen jedno jediné slovo a muselo to navazovat na další. Úkolem bylo vydržet šest kol. Byla to veliká zábava, měnila se délka prázdnin a výška učitelských platů. =) No prostě sranda. Následovalo vlastní vystoupení, kdy měli učitelé za úkol představit sami sebe a také ukázat něco společně se svými žáky.

  Čas, kdy se porota rozhodovala, vyplnil kouzelník Pavel Kožíšek vtipným vystoupením, které nejen, že všechny pobavilo, ale potlačilo i nervozitu. A pak přišla dlouho očekávaná chvíle: vyhlášení Ámose sympaťáka, Dětského Ámose a Zlatého Ámose.

  Fotogalerie

  Chvíle napětí... A už je to jasné: cenu Ámos sympaťák vyhrává náš pan učitel Michal Pavelka. Spustili jsme ohromný jásot - houkačky hučely, houkaly, no prostě řev. Měli jsme radost, že náš pan učitel, se všem zdál sympatický=). Získal celých 36% hlasů, což z šesti lidí je docela dost.

  Dostal korunku, červenou šerpu se zlatým nápisem a obrovský dort. Pak následovalo vyhlášení Dětského Ámose, kterým se stal pan učitel Michal Mikláš. Za námi se ozval jásot jeho žáků, také byl ošerpován, dostal korunku a dort.

  A pak už přišla chvíle na vyhlášení největší ceny - Zlatý Ámos. To už nikdo ani nedutal, nervy měli všichni napnuté k prasknutí. Vítězem 19. ročníku ankety Zlatý Ámos se stal Michal Mikláš ze Zlína. Celým sálem v pražském hotelu Olšanka se rozlehl hlasitý jásot jeho žáků, ale i ostatní se přidali. Všichni jsme to panu učiteli přáli. Dostal velikou zlatou korunu, usedl na křeslo jako král a už si jen užíval vítězství. Na pódiu se vytvořila dlouhá řada gratulantů, pod pódiem bylo spousta fotografů a reportérů. 

  I když se náš pan učitel Michal Pavelka nestal Zlatým Ámosem, ale "jen" Ámosem sympaťákem, byl spokojený a ostatně mi také. Odnášeli jsme si hromadu nových poznatků a zkušeností a už si plánujeme, jak další rok do této soutěže přihlásíme dalšího skvělého učitele z naší školy. A vy, pokud máte také nějakého svého oblíbeného učitele, neváhejte a přihlašte ho tam také. 

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 13. listopadu 2021 v 19:38, upravený po 10 minutách.
  Luna3110 v něm napsala:

  Toho učitele občas potkávám :-D;-D

  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  Zajímavé R^

  Příspěvek z 29. března 2012 v 17:28.
  sej v něm napsal:

  Reakce na Christin123:

  Nerozumím....?????