Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zlevnili jsme dárky, oživili staré účty a doplnili pár her

  vydáno  •  vývoj Alíka · katalog dárků

  Před vámi je poslední třetina letních prázdnin... a před vývojáři Alíka ještě spousta práce. Snad vám udělají radost úpravy, které na webu probíhaly během posledního měsíce.

  Alík, © Alík

  Krátce poté, co jsme otevřeli nový katalog dárků, jsme v diskusi přislíbili na konec července snížení cen, u dražších dárků až o desetitisíce kaček. Konec července se nám sice mírně protáhl až do prvního srpnového týdne, ale jinak jsme slovo dodrželi, dárky jsou levnější a je jich dokonce i o něco víc než dřív! Pokud si nějaký objednáte nyní, stihne vám pravděpodobně přijít ještě do konce prázdnin.

  Povedlo se nám zprovoznit vyhledávání uživatelů s rozmanitými možnostmi filtrování – www.alik.cz/u. Hledáš kamaráda ve věku od dvanácti do patnácti let, který se zajímá o hudbu, nezajímá se o divadlo a na vizitce píše, že má rád Simpsony? Žádný problém, zadáš do vyhledávací kolonky:
  starší:12 mladší:15 zájem:hudba nezájem:divadlo rád:Simpsonovi
  Hledat jde i podle pohlaví, hodnosti, křestního jména nebo názvu místa, kde člověk bydlí.

  V květnu jsme zrušili omezení, že se po půl ruce nepřítomnosti účet ruší, nyní jsme tuto změnu vztáhli i zpětně na dříve zrušené účty, které tedy teď již zrušené nejsou a jde se přes ně opět přihlásit. Až do prvního přihlášení budou mít tyto staré účty hodnost „zatoulaný“, aby šlo z vizitky lépe poznat, že se nositel této přezdívky kamsi zatoulal. U extrémně starých účtů se některé informace nedochovaly – třeba obsah vizitky nebo množství kaček – ale přihlásit se přes ně jde.

  Poslední novinka, která stojí za zmínku, se týká sekce Hry. Přidali jsme novou podsekci „Akční onlajnovky“ – www.alik.cz/h/io – kde si můžete zahrát některou z osmi prohlížečových masově multiplayerových her. Tyto hry nevytvořil ani neprovozuje přímo Alík, hrají je stovky hráčů z různých míst na světě. U části z nich se nám podařilo zajistit, že lidé, kteří do hry vstoupí přes Alíka, budou hrát proti sobě v jednom společném světě, což jinak nebývá běžné. Další drobnou novinkou v sekci her jsou klasické hry ke stažení – ty se nehrají v prohlížeči, ale musí se nejprve stáhnout a nainstalovat (s tím ti může pomoct někdo dospělý). Najdete mezi nimi třeba legendární StarCraft...

  Mnoho z vás se ptá, jak dostat do Alíka vlastní obrázky. Děkujeme za popohánění, pracujeme na tom. Hned po obrázcích přijde na řadu obnovení deníčku.

  Jak se vám změny líbí? Našli jste nějakou chybu? Vyjádřete se v diskusi!

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (14)

  Příspěvek z 16. března 2018 v 7:30.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Četli jste někdy tohle?
  www.alik.cz/o/plany

  Příspěvek z 15. března 2018 v 17:49.
  dennisvet v něm napsal:

  Sakra lidi, říkali, že deníček bude? Jo.
  Dělají něco, nebo se flákají? Dělají.

  Takže kruci počkejte...

  Příspěvek z 15. března 2018 v 17:08.
  on1 v něm napsal:

  Denicek asi nebude,taky na nej cekam