Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zlouni (The Bad Guys) – recenze

  vydáno  •  filmy

  Pohádka o tom, jak jsou typicky záporné postavy opravdu záporné, ale kdo ví, třeba se v nich najde jejich dobrá stránka. To se dozvíte z téhle recenze, nebo po zhlédnutí filmu, který bude v českých kinech od 14. 4. 2022.

  Had má narozeniny, © DreamWorks

  USA, 2022, 100 min
  žánr: animovaný, akční, komedie
  režie: Pierre Perifel
  scénář: Etan Cohen, Hilary Winston
  hudba: Daniel Pemberton
  hrají: Sam Rockwell, Nora Lum, Craig Robinson, Marc Maron, Anthony Ramos, Zazie Beetz, Alex Borstein, Richard Ayoade, Lilly Singh

  v českém znění: Petr Rychlý, Jakub Kohák, Denisa Nesvačilová, Michal Holán
  produkce: Rebecca Huntley, Damon Ross
  střih: John Venzon
  zvuk: Julian Slater

  Film je adaptací stejnojmenné komiksové série spisovatele Aarona Blabey, který o tom řekl, cituji: „Jednoduše řečeno, chtěl jsem, aby Zlouni byli jako od Tarantina, ale pro děti. A myslím, že se nám podařilo najít přesně to místo, kde si děti budou užívat tu dobrodružnou akční jízdu a jejich rodiče se budou skvěle bavit u nadstavby, která je určená především jim.“

  kino atlas

  Tato recenze vznikla na základě podnětu od majdula2000, která zveřejnila příspěvek v nástěnce, na který jsem zareagoval a následně jsem byl vyslán na speciální operaci zhlédnout a zhodnotit pro vás film.

  Ráno jsem tedy vstal a vyrazil na cestu, kino Atlas jsem našel hned i přesto, že není nějak výrazně označeno, tak vidět je, chvíli jsem stál před kinem a pak mě tedy pustili dovnitř, dostal jsem papír se základními informacemi o filmu a usadil se na místo, kino bylo skoro prázdné, takže tam byl celkem klid.

  Teď tedy konečně k filmu... Představte si typické záporáky! Vlka, pirani, hada, žraloka a pavouka, prostě takové typické zlé postavy, ve většině filmů a pohádek jsou tyhle postavy zlé, podlé a zákeřné, tak tomu ze začátku není jinak i v tomhle filmu, jenže dojde ke zvratu, stane se tam něco, díky čemuž se postupně rozhodnou býti na straně dobra a nebýt takoví, za koho je všichni mají, jen kvůli tomu, že jsou na první pohled zlí.

  Film začal akční scénou, kde probíhala honička mezi skupinou našich Zlounů a mezi policisty, všude jiskry a poletující peníze. Došlo tam k představení postav, kdo je kdo a co umí, v čem je kdo z nich dobrý. Všechno jim klapalo, vycházelo, bavilo je být zlými, řídili se heslem: „Nejsi zloun, nejsi nic!“, tedy až do incidentu, kdy jim vše nevyšlo podle plánu. A tak hráli na city, že je v nich dobro a chtěli jen tak na oko dát najevo, že jsou dobří, aby dostali šanci k úniku.

  Zlouni v autě, © DreamWorks

  Naše hlavní postavy si vzal na starost takový otravně namyšlený týpek, prostě morče, který si těžce zakládal na tom, aby budil dojem úplně nejvíce kladné postavy ve městě, který si dejme tomu vzal za úkol udělat z nich dobráky, což se mu nakonec i povedlo, ale nedělal to rozhodně z dobrých úmyslů, spíš chtěl, aby mu šli z cesty.

  Vlk a had, © DreamWorks

  Tenhle film dává najevo skutečnost, jaká je i reálně, a to, že se vlastně nikomu nedá plně věřit, někdo se tváří zle, ale je v něm dobro, a někdo se naopak tváří dobře a je v něm tolik zla... A někdo je samozřejmě takový, jakým se být tváří.

  V téhle pohádce je hodně akce, která se prolíná i vtipnými scénami, občas je tam takový ten „prdící“ humor, který pobaví spíš a převážně jen děti (takže účel to splní, protože je to nejspíš hlavně pro děti), ale zas ho tam není tolik, aby to zkazilo dojem z filmu, takže se na to mohou dívat klidně i dospělí a taky se na tom dost pobaví.

  Ve filmu je vše, co tam má být, zábava, akce i láska, takže nemohu říct, že jsem se u toho nudil, vydržel jsem pěkně až do konce a v některých scénách jsem se i zasmál, je to pojato moderně, ze současné doby, a osobně bych tomu dal hodnocení osm bodů z deseti.

  Čekal jsem na konec titulků, protože občas se u filmu objeví scéna na konci titulků, ale tady nebyla. Pak jsem tedy odešel a šel zase po vlastní ose.

  Tenhle animovaný film rozhodně doporučuji a určitě se na něj podívejte!!!

  Plakát Zlouni, © CinemArt

  Trailery v angličtině:

  Trailer v češtině:

  Zde jsem pro vás našel ještě nějaké tématické logické hry, je to sice v angličtině, protože českou verzi se mi nepovedlo najít, ale věřím, že i tak pro vás nebude tak těžké tomu porozumět. Můžete si je vytisknout, vystřihnout a vyplnit. Přeji příjemnou zábavu jak s filmem, tak s hrami.

  A nakonec tu pro vás mám ještě hru, zde si můžete zajezdit zlounským autem a posbírat co nejvíce peněz, do komentáře klidně napište vaše score!

  zdroje: Já jako divák, ČSFD, DreamWorks, CinemArt

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 26. května 2022 v 6:43.
  SmugPainter v něm napsal:

  Na filmu jaem byl s kamarádem a moc jsem si ho užil.

  Příspěvek ze 17. dubna 2022 ve 13:03.
  MrTheBest v něm napsal:

  Tak dobrou chuť :D

  Příspěvek z 16. dubna 2022 v 16:51.
  Schäfer v něm napsal:

  tak pozor! recenze tady pana nejlepšího mě donutila film shlédnout a můj finální verdikt zní: