Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zmizí jednou papírové knížky? To by se mi nelíbilo

  vydáno  •  Kultura · Knihy · Věda a technika
  Také vás mrzí, že možná v budoucnu nebudou klasické papírové knížky? Mě tedy ano a doufám, že se tak nestane. Každý na to může mít jiný názor. Někdo třeba elektronickou podobu knížek uvítá a někomu je to jedno, protože nečte, což si myslím, že je škoda. Čtením knih se totiž můžeme leccos dozvědět a zkrátit si dlouhou chvíli.

  © Radkaa

  Myslíte si, že knížka je jen tlustá bichle, ve které jsou samé odborné názvy a čtete ji jen proto, že musíte? To v žádném případě není pravda. Knížka může být i zábavná a každý může mít svého oblíbeného autora, který píše knížky v jeho stylu.

  Úplně nejlepší je chodit do knihovny. Možná ji máte ve škole, nebo můžete chodit do městské. Není to drahé a vyplatí se to více, než si všechny knížky kupovat. Můžete si tam vybrat jakoukoliv knížku, každý to, co ho zajímá, a pokud si nebudete vědět rady, kde knížku najít, stačí se zeptat knihovnice a ta vám jistě pomůže.

  Také si určitě na hodině literatury vedete čtenářský deník. Paní učitelka vám zadá několik povinných nebo doporučených knížek a můžete si tam napsat i ty, které jste si přečetli sami. My ho máme také, ale naše paní učitelka to nijak nehrotí, prostě nám zadá na půl roku jednu nebo dvě povinné knížky a zbytek si dopíšeme sami. Ví, že čteme a že bez knížek bychom asi nevydrželi. A také říká, že papírové knížky tu budou napořád, tak doufám, že má pravdu!

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (79)

  Příspěvek z 20. června 2010 v 16:34.
  Horse-BarushQa v něm napsala:

  Reakce na Fifi325:

  Za šera to sedí, počkej až budeš starší ;)

  Příspěvek z 17. června 2010 v 18:27.
  Carne v něm napsal:

  Reakce na Bajíček:

  Elektronické knížky (pokud tím myslíme klasické e-booky) mají jinou technologii než například monitory - nejsou podsvíceny, takže se při nich oči namáhají úplně stejně jako při čtení normální (papírové) knížky.

  Příspěvek z 15. června 2010 ve 21:44.
  roman90 v něm napsal:

  blbost

  Všecky články co tu sou jsou úplně na prd. takové kecy co se tu řeší to není možné. každý si žije svůj život a pak tu stejne jen zbytečně do diskuze píšete a hádáte se.21