Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Známe finalistky Zlatého Ámose. Srší energií i vtipem.

  vydáno  •  Škola a poznání · Učení
  Vybírání nejoblíbenějšího učitele je velmi ošemetná věc. Žákům bývá zpravidla jasné, proč je právě ten jejich kantor nej. Jenže jak o tom přesvědčit porotu? A co hůř, když před ni učitel má předstoupit sám?

  Semifinále ankety Zlatý Ámos, 3. března 2010, MŠMT, © Radkaa

  Ve středu 3. března se v zrcadlových sálech ministerstva školství rozhodovalo o finalistech ankety Zlatý Ámos 2010. Ze 14 pedagogů porota do finále poslala sedm.

  Semifinále 17. ročníku ankety opět ukázalo, že mezi učiteli je víc než dost takových, které jejich profese baví a mají smysl pro humor. A tak ačkoli nemohli přijít společně se žáky, mnozí je tak či onak měli s sebou.

  Například Helena Chmelařová z Liberce zvolila pro své vystoupení před porotou plášť ozdobený portréty žáků; Martina Čiklová z Moravské Ostravy předvedla, že každý z jejích žáčků je v něčem výjimečný; Vladimíru Matějkovou z Třebíče vybavili její žáci na cestu do Prahy amuletem. Mnoha učitelům také žáci radili, co porotě mají či nemají říct.

  V semifinále kantoři vyplňovali test psychické odolnosti, který připravil předseda poroty MUDr. Jan Cimický, prezentovali svou cestu k nominaci do Zlatého Ámose a čekal je i pohovor s porotci.

  "Kdybych nepostoupila, děti by to určitě mrzelo, ale ne dlouho, protože máme naplánováno mnoho zajímavých akcí, takže by brzy zapomněly," řekla po semifinále Martina Čiklová z Ostravy.

  "Už to, že jsem tady je fajn," odpověděla na dotaz, jestli doufá v postup do finále, Eva Marková z Tábora. A dodala: "To že jsem Ámosem na naší škole je velký úspěch, takže z toho, že nejsme ve finále moc zklamaní nebudou."

  "Žáci budou asi trochu zklamaní, ale asi mi to nedají znát, protože mě před odjezdem ujistili, že mě budou mít pořád rádi," řekla po vyhlášení výsledků semifinále Petra Šímová.

  Finalistky 17. ročníku ankety Zlatý Ámos s ministryní školství Miroslavou Kopicovou.

  finalistky 17. ročníku zlatého Ámose

  Matějková Vladimíra, ZŠ Kpt.Jaroše, Třebíč

  Čiklová Martina, ZŠ a MŠ Ostrčilova, Moravská Ostrava

  Pechánková Bronislava, ZŠ náměstí Svobody, Šternberk

  Vlková Romana, Matiční gymnázium, Ostrava 1

  Šafářová Miluše, ZŠ náměstí Míru, Fryšták

  Chmelařová Helena ZŠ Lesní, Liberec 1

  Kunclová Zuzana, ZŠ a MŠ Máchovo náměstí, Podmokly Děčín 4

  Na závěr semifinále se všichni přítomní setkali s ministryní školství, mládeže a tělovýchovy Miroslavou Kopicovou. Ta mimo jiné na adresu semifinalistů řekla: "Je to pro mě moc krásné, že jste tady s námi, protože sem vlastně patříte. To je vaše mateřská instituce a já si pokládám za čest, že vás mohu potkat. Být vybrán žáky jako jejich nejoblíbenější učitel, to si myslím, že je to největší vyznamenání a není to snadné. Děti si nemůžete koupit, nějakým trikem přesvědčit, dokonce si myslím, že to není tak, že byste na ně byli málo přísní. Autorita, kterou si u dětí dospělý člověk, a učitel zvlášť, buduje, pramení z něčeho jiného."

  Zlatý ÁmosVeřejné finále ankety Zlatý se koná v pátek 26. března od 14 hodin v kongresovém centru Olšanka v Praze. Kromě soutěžících finalistů a jejich žáků bude v programu účinkovat Veronika Polívková, která v seriálu Arabela ztvárnila malou Mařenka a dnes je učitelkou na Základní škole, kouzelník Aleš Březina a zpěvačka Iva Hajnová. Moderuje Marcela Augustová.

  Na finále porota uděluje titul Zlatý Ámos 2010, dětská porota titul Dětský Ámos 2010, prostřednictvím SMS je volen Ámos sympaťák 2010, přítomní novináři volí Média Ámose 2010 a letos poprvé bude korunován také EKO Ámos. Slavnostní korunovace proběhne tradičně o den později, v sobotu 27. března na Kantorském bále v hotelu Belvedere.
  Další informace na www.zlatyamos.cz.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 28. března 2010 v 9:08.
  kikinkasilhava v něm napsal:

  kikinkasilhava

  no já jsem ve třídě 5.A a naše učitelka nás bere jako kdyby jsme byli ve třídě 1.A12

  Příspěvek z 6. března 2010 v 18:52.
  jana38 v něm napsal:

  Naše paní učitelka

  Naše paní učitelka je nej nej nej na světe a mnohem lepší než ostatní o ktreych tadys pišete2222222222222222222277771010101010

  Příspěvek z 6. března 2010 v 10:42.
  mobilemob v něm napsala:

  Helena Chmelařová

  Já s mojí kamarádkou jsme přihlásily paní učitelku mgr.Helenu Chmelařovou a postoupily jsme do finále.I pokud nevyhraje tak pto mě bude nejlepším Ámosem na celém světě