Alíkovina

Znečišťování přírody

vydáno  •  Volný čas venku
V poslední době si ve svém okolí všímám stále častějšího znečišťování přírody. Buďte to vy, hrdinové, kteří přírodu zachrání.

Ve znečišťování přírody nehrají roli jen lidé, ale i elektrárny, kouř a ostatní vzdušný odpad.

Pokud víte o někom, kdo pravidelně znečišťuje přírodu či své okolí, slušně mu řekněte, že ohrožuje zdraví nejen jiných lidí, ale i sobě. Pokud přírodu znečišťujete právě vy, kteří se na tuto Alíkovinu díváte a čtete ji, tak byste si měli uvědomit, že poškozujete zdraví a narušujete atmosféru (u kouřových znečištění).

Příroda je dar, který je nenahraditelný, to znamená, že bychom o ní měli všichni pečovat, co nejlépe můžeme. Pokud zničíte přírodní lokalitu, narušíte i životní prostředí pro živočichy, kteří jsou třeba i vzácní.

K ochraně přírody patří i ochrana živočichů a prostředí před odpadem, z kterého potom může vzniknout i odpad toxický, jedovatý.

Už jste se z této Alíkoviny poučili a chcete si vybudovat respekt k přírodě? Začněte přírodu chránit takovým způsobem, jako kdyby to byla ta nejdůležitější věc ve vašem životě. Děkuji za přečtení.

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (3)

Příspěvek z 27. dubna 2016 v 17:12.
Lipuska v něm napsala:

Hm

Článek popisuješ jak kdyby si to vyčítala nám...

Příspěvek z 23. dubna 2016 ve 20:04.
kikionka1 v něm napsala:

Souhlas

Když zničíme přírodu, zničíme sami sebe, protože my jsme příroda.

Příspěvek z 23. dubna 2016 ve 12:20.
Zoe-night v něm napsala:

Souhlas

Souhlasím s tebou. Myslím si, že by ji lidé neměli ničit. Třeba kácením deštných pralesů.