Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zoo Děčín: exotika i domácí divočina

  vydáno  •  Zvířata · ZOO · Rodina
  Na první pohled si vás jistě získají mohutní medvědi hnědí grizzly, bělostnou krásou určitě zapůsobí i horský akrobat - kamzík bělák. U křehké vikuni byste asi neuhádli, že se díváte na zvíře s nejjemnější srstí na světě. A obří kapybary? Věřte nebo ne, jsou to vlastně příbuzné vašich domácích morčat.

  ZOO Děčín - Pastýřská stěna, © Jiří Honzátko

  Obdiv si ale jistě zaslouží i zvláštní druh prasete z Indonésie – babirusa celebeská. Samci těchto vzácných savců se pyšní kly, které jim prorůstají horní čelistí.

  A viděli jste už někdy kočku, co se umí potápět a má mezi prsty plovací blány? Tak i tou se může děčínská zoo pochlubit. Jde o kočku rybářskou.

  Na své si v Zoo Děčín zajisté přijdou také milovníci ptactva - drobní a pestře zbarvení pěvci Indonésie vám v Ptačím domě budou volně poletovat nad hlavou. Najdete zde ale i mnoho dalších druhů opeřenců – na obdiv se vám zde vystavují vzácní velcí papoušci kakadu nebo zoborožci vrásčití.

  Expozice fauny Českosaského Švýcarska vám představí živočichy, které všichni dobře známe, ale ve volné přírodě je zahlédneme jen s velkým štěstím. Můžete se těšit například na rysa ostrovida, jezevce lesního, sokola stěhovavého, kočku divokou, výra velkého, lišku obecnou.

  Mezi další obyvatele děčínské zoo patří například medvěd malajský, jeřáb mandžuský, kabar pižmový, kozorožec kavkazský, ara vojenský, vlk hřivnatý, norek evropský, pásovec štětinatý, urson kanadský, vlk eurasijský.

  Klaun očkatý

  Rajské ostrovy

  Velkým lákadlem současné doby je expozice Rajské ostrovy, která se nachází v centru města na Teplické ulici. Jde o unikátní expozici, která nemá v našich končinách obdoby. Návštěvníci zde mají možnost poznat faunu i floru mořského korálového útesu, živočichy tropických pralesů, polopouští či mangrovových pobřeží. Čekají na ně zvířata jako například: klaun očkatý, perutýn ohnivý, krevety, lezci, želva černavá, agama vodní, strašilky, leguán kubánský, krajta mřížkovaná.

  Celá expozice je jakýmsi bonusem pro každého návštěvníka zoo na Pastýřské stěně. Po předložení vstupenky se totiž může na plavbu po Rajských ostrovech vydat již zcela zdarma.

  Ráj i divočina pro děti

  Zoo Děčín je rájem pro děti. K vydovádění zde mají velký dětský areál s průlezovým hradem a opičí lanovou dráhou a horolezeckou stěnou. Velkou zábavu si užijí také v dětské kontaktní zoo ale i při samotné prohlídce. Areál zdobí spousty interaktivních zařízení, díky nimž mohou návštěvníci zoo vnímat všemi smysly. K dispozici je několik naučných stezek. Nyní nově Ptačí stezka, která hravou formou mapuje ptačí říši našich lesů, luk a polí.

  Pro školní kolektivy má Zoo Děčín v nabídce téměř dvě desítky interaktivních výukových programů. Zábavu i poučení zde najdou jak žáci základních škol, tak předškoláci nebo klienti ústavů sociální péče. V jednotlivých programech děti pracují se živými zvířaty, spoustou přírodnin i zvukovými nahrávkami.

  zoo děčín

  Děčínská zoo se zaměřuje na chov méně známých a ohrožených druhů zvířat. V současné době chová přibližně 400 zvířat ve 150 druzích.

  Zoologickou zahradu Děčín najdete v příjemném prostředí lesoparku na Pastýřské stěně. Návštěvníkům nabízí netradiční pohled do světa zvířat, spousty veselých her pro děti i dospělé a jako bonus také novou expozici Rajské ostrovy s exotickými živočichy a největším mořským akváriem v Ústeckém kraji. Více na www.zoodecin.cz

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 14. března 2010 v 19:25.
  maruska-na-konickovi v něm napsal:

  radost

  To jsem ráda že se někdo zajímá o naši ZOO (jsem z děčína) . Mám totiž pocit že moc známá není .

  Příspěvek z 13. března 2010 v 19:58.
  jana38 v něm napsal:

  Ahojky

  Ahoj kamarádi jsem první!!