Alíkovina

ZOO Jihlava - příjemná změna

vydáno  •  Volný čas venku
O prázdninách jsme s dědečkem, maminkou a mladší sestrou Eliškou navštívili ZOO v Jihlavě. Už jednou jsem ji navštívil jako malý, ale od té doby se změnila k nepoznání.

(ilustrační snímek), © Profimedia.cz

Krásný vchod, skvělé atrakce, nádherná zvířata, nové výběhy a lepší občerstvení. V automatech bylo možné zakoupit krmení pro ovce či kozy, čehož spousta návštěvníků, včetně nás, využila. Překvapily mě ovce románské - měly tvrdší srst než ty české. Sestra se těšila na kozy kamerunské, ale jedna ji při krmení potrkala a tak se jich bála.

Mě ale netrkaly, tak jsem si to s nimi v přístupném výběhu užil. Také se mi líbily letové ukázky dravců, kdy sokolníci předváděli svoji práci. Vše bylo doplněno odborným výkladem. Když jsme začali být unavení, objevily se před námi další atrakce - houpačky, kolotoč, provazové žebříky, tobogány a další, takže jsme rázem na únavu zapomněli.

Když jsme odcházeli, tak jsme si ještě pohráli na dřevěné lodi a vyběhli několik schodů na maják. Moc se mi tam líbilo, takže jestli budete mít cestu kolem, tak tuto ZOO určitě navštivte!
                                                                                                         
Vizitka autora článku na Alíkovi McArtur

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (1)

Příspěvek z 19. února 2009 v 10:04.
ohnice v něm napsal:

souhlasim

uplně souhlasim babička bydli blizko jihlavi19ta zoo je važně super4