Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zoo Jihlava zve do království zvířat na Vysočině

  vydáno  •  Cestování · Zvířata · ZOO
  V malebném údolí řeky Jihlávky, ve stínu stromů a klidu sousedního lesa, leží rozlohou nevelká Zoo Jihlava. Svůj domov bez mříží v ní má více než 150 druhů zvířat z celého světa. Ti největší, jako jsou sloni a žirafy, zde zatím chybí, ale i tak je rozhodně na co se dívat.

  Zoo Jihlava se může pochlubit největší kolekcí drápkatých opiček v republice., © ZOO Jihlava

  Zahrada se specializuje na chov kočkovitých šelem, plazů a především drápkatých opiček. S deseti druhy těchto roztomilých drobečků je jihlavská zoo jejich vůbec největším chovatelem v republice a každoročně se může pochlubit nejedním přírůstkem.

  Jedním z prvních letošních přírůstků se chlubí v rodině nejmenší opice světa - kosmana zakrslého (Callithrix p. pygmaea). V jihlavské zoo se narodila malá opička 3. února 2010. K vidění je v pavilonu Exotária společně se svými rodiči. Kosman zakrslý je nejmenší zástupce čeledi kosmanovitých, který obývá tropické lesy jižní Ameriky. Jeho tělo dorůstá sotva 14-16 cm, hmotnost samců nepřesahuje 140 g a hmotnost samic 120 g.

  Na své si zde přijdou i milovníci šelem. Za prosklenými výběhy mohou pozorovat velkolepé tygry, mrštné levharty či hravé malajské medvědy Adama a Áju.

  Kdo se nechce jenom dívat, může se zapojit do některé ze soutěží, informačních kampaní či přednášek, které v zoo každoročně probíhají. Prázdninoví návštěvníci pak mohou využít každodenní komentované krmení, ve kterém se opravdu zblízka seznámí s těmi nejzajímavějšími druhy, jako jsou tuleni, surikaty či tapíři.

  Chlouba jihlavské zoo – chovná skupinka levhartů sněžných.

  Ti, kteří se výpravou za zvířaty unaví, si mohou odpočinout na některé z mnoha vyhlídek, či v rozkvetlé asijské zahradě, případně nabrat sílu v jednom ze tří občerstvení.

  Jihlavská zoo myslí i na ty nejmenší. Mezi expozicemi se rozeseta řada prolézaček, děti mohou navštívit kontaktní zoo, a nechybí ani nové dětské hřiště s velkolepým tobogánem. Zahrada je přizpůsobena návštěvníkům všech věkových kategorií i těm handicapovaným.

  zoo jihlava

  Před výpravou do jihlavské zoo se můžete na svou cestu důkladně připravit prohlídkou webových stránek www.zoojihlava.cz. Kromě aktuálních informací o nových přírůstcích a dění si můžete vše důkladně prohlédnout nejen prostřednictvím fotografií, ale také díky virtuální prohlídce.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 15. března 2010 ve 12:36.
  rikouš v něm napsal:

  jooooooooo!!!!!!!

  jo to cool proto chci vyhrát21

  Příspěvek z 13. března 2010 v 16:04.
  Kapřík10 v něm napsal:

  Škody se oplácejí

  Můj strýc mě lhal že na vánoce nic nedostanu a to se oplácí,můj strýc měl pravdu,pod vánočním stromečkem jsem nic neměl ale on mě to musel něčím oplatit a já jsem si vybral přímo tohleto,jednoho dne jsem mu řekl aby jsme jeli do zoo Praha ale on říkal že ne,on mi dal takovou nabídku že by jsem mu to měl i odpustit to s těma vánocema,nabídka byla ta že jsme jeli do zoo Jihlava a to byla panečku zábava,byly tam různé šelmy,lvi a také vlci ale to mě strýc udělal takovou radost že jsem v pátek pořád žádal mamku o 20Kč aby jsem strýcovi a mě koupil zmrzlinu za to co pro mě udělal,a asi po 10minutkách mě mamka řekla že mě dá 20Kč aby jsme si koupili tu zmrzlinu,tak jsme si koupili zmrzlinu a počítali jsme modré a červené vozy a i tak sem tam jsme viděli nějaké takové jako kdyby falešné limuzíny a ty jsme taky počítaly ale červených ani modrých moc nebilo,všechny byli skoro černé i šedé a od té doby ze strýcem chodíme jen do zoo Jihlava.

  Příspěvek z 9. března 2010 ve 20:10.
  miikuuleeo v něm napsal:

  super

  Je to super zoo, doporučuju!  Já už jsem tam byla asi stokrát 4 254