Alíkovina

Zoo Praha slaví 76. narozeniny

vydáno  •  Příroda
V pátek 28. září oslaví pražská zoo již 76. výročí svého otevření. Letošní jubilejní slavnost s názvem „Madagaskar není daleko“ se ponese v africkém a zejména madagaskarském duchu.

Symbolem pražské zoologické zahrady je kůň Přewalského., © Radkaa


Křtiny v 11.00 a 14.00 hodin:

V 11 hodin přijdou zoologické zahradě k narozeninám popřát a také pokřtít vzácné madagaskarské chameleóny obrovské primátor hl. m. Prahy Pavel Bém a radní Milan Richter. Hudební skupina Batocu potěší všechny zúčastněné svými africkými rytmy

Odpoledne se slavnosti zúčastní i další hosté – herečka Hana Heřmánková a „pruhovaní“ zástupci Asociace rozhodčích ledního hokeje, kteří ve 14 hodin společně pokřtí klisničku zebry Grévyho v jejím výběhu v horní části zoo.

Kromě křtin se návštěvníci můžete přijít podívat na ukázku cvičení lemurů kata, zúčastnit se školy malgaštiny, sledovat dokument o Madagaskaru nebo krátké animované filmy ve vzdělávacím centru a v pavilonu kočkovitých šelem, u výběhu tučňáků si vyzkoušet barvení látek nebo se výtvarně vyřádit v dětském koutku, kde nadace Múzy dětem pořádá program „Škatule, škatule, hejbejte se“.

I zde se bude vše točit především kolem Madagaskaru – motivy z tohoto ostrova budou moci na papírové krabice kreslit jak děti, tak i dospělí, seznámí se s malgašskými bájemi a pohádkami a možná tu i potkají obří lemury!

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!