Alíkovina

ZOO - Ústí nad Labem

vydáno  •  Příroda · Zvířata
Určitě rád chodíš do Zoo. Myslím, že by každé větší město mělo mít pořádnou Zoologickou zahradu. V Ústí nad Labem takovou ZOO máme. Pojďme se podívat, jak to tam vypadá...

Je to skvělá zábava na celý den. Můžeš vidět každodenní výstup lachtana Hombré, nebo shlédnout naučnou stezku dinosaurů, kde najdeš jejich zmodelizované kostry. Můžeš si pohladit kozy a lamy. Někdy je dovoleno svézt se na koníčkovy a minimálně jednou do roka se setkáš na zábavných akcích se známými osobnostmi (Zdeněk Srstka, Zora Jandová a pod.).

Probíhají i křtiny zvírátek a pokud by se ti nějaké zvířátko ohromě líbilo, můžeš na něj přispívat.

Ano, ano, uhodl jsi, v naší zoo se natáčel film "Dva lidi v Zoo". Pokud si vzpomínáš na dvě orangutanské opičky, co se jmenujou Ňuňák a Ňuňinka, tak jsou manželé! Ano, ale pokud se ptáte na dětičky, musím vám říct smutnou zprávu. No vlastě jednu smutnou a jednu veselou. Ta smutná je, že se v roce 1999 narodilo Ňuňince miminko, které rok po narození zemřelo. A ta dobrá je, že už mají další miminko. Ňuňák pořád kouká smutně ven z okna (chce jít běhat po Zoo) a Ňuňinka s malým se pořád houpou na houpací síti.

Ještě přidám pár přesných údajů:
rozloha: 29 ha

počet chovaných druhů: 209

množství zvířat:
286 savců (80 druhů)
179 ptáků (44 druhů)
36 plazů (29 druhů)
19 obojživekníků (4 druhy)
1130 ryb (46 druhů)
30 bezobratlých (6 druhů)

specializace zoo: chov cizokrajných zvířat

zajímavosti zoo: výběhy pro pandy červené, nosorožce, žirafy, osly somálské, pavilon opic a orangutanů, bazén pro lachtany

chovatelské úspěchy: amazoňani žlutolící, kakadu, lama alpaka, zebra, hrošík liberijský, nosorožec

významné druhy: orangutan bornejský, osel somálský, slon indický

Informací už máš spoustu a doufám, že se do ZOO v Ústí nad Labem půjdeš podívat. Pokud ano, přeji ti hezky strávený den.


Další zajímavé články:

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (1)

Příspěvek z 18. září 2019 v 17:42.
MartinXP v něm napsal:

Je škoda, že lachtan zemřel...;-(