Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zoo v mém pokoji

  vydáno  •  zvířata · mazlíčci
  Miluju zvířata. Své první zvíře - Křečíka džungarského - jsem dostala k Vánocům, když mi byly asi tři roky. Poté co zemřel, mi mamka koupila dalšího křečka.

  Zoo v mém pokoji, © Alík

  Po několika letech jsme s mamkou pořídily druhou klec na dalšího křečka, takže od té doby mám dva křečky a je skvělé je pozorovat. Každý je trochu jiný.

  Když jsem byla ve třetí třídě na základní škole, tak jsme s mamkou od kamaráda dostaly dvouměsíčního kocoura. Je to kočka domácí křížená s perskou kočkou, takže je tak akorát chlupatý a je nádherný.

  K Vánocům v roce 2011 jsem dostala samičku Osmáka degu s klecí a výbavou. Za tři dny mi porodila tři zdravá mláďátka. Neměla jsem ani tušení, že by mohla být březí. Mláďátka rostla a když jim bylo 6 týdnů, což je ideální doba na odstavení, odnesla jsem je do zverimexu, kde je ode mne ochotně koupili. Za dva měsíce jsem k svátku dostala ještě samečka Osmáka degu. Několikrát spolu měli mláďata.

  O rok později, v roce 2012, jsem k Vánocům dostala svého prvního ještěra - agamu vousatou. Byla to velká změna, od hlodavců k plazům, ale dobrá zkušenost.

  Tento rok jsem byla v prosinci na praxi v zoo a odtud jsem si přinesla svého zatím posledního mazlíčka, morče. Je to samička. Stal se z ní velký mazlíček.

  Do budoucna bych chtěla mít zvířat co nejvíce - třeba ještě andulku, vodní želvu nebo králíčka. Zvířata jsou pro mě to nejdůležitější a nejcennější, co mám. Život si bez nich nedovedu představit. Nikdy bych je za nic nevyměnila. Pomáhají mi, když mám špatnou náladu. A taky, když se učím, chovám si je.

  Minulý rok jsem byla v deváté třídě na základní škole a měla jsem jasnou volbu kam půjdu na střední školu. Teď jsem v prváku a studuji obor veterinářství. V této škole jsem šťastná.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (12)

  Příspěvek z 2. března 2014 v 18:10.
  veronika1144 v něm napsala:

  Reakce na Milovnice-Zvirat:

  Budu si povídat moc ráda. Můžeš si mě přidat mezi své kamarády 25 .

  Příspěvek z 2. března 2014 v 0:26.
  Milovnice-Zvirat v něm napsala:

  Taky tak

  Tak to máme taky tak :) Od 6 let chci být veterinářkou. Doma máme 2králíky, fretku, papouška, 2 činčily, psa, pakobylky, hmyz a straku. Chodím do 8. třídy, kdyby sis někdy chtěla popovídat, klidně napiš.

  Příspěvek z 27. února 2014 ve 20:36.
  veronika1144 v něm napsala:

  Reakce na a_u:

  Přesně tak. Vždycky člověka pochopí 25. Děkuju moc, ještě ale bude tvrdý oříšek se dostat na vysokou školu a vystudovat ji, aby ze mě byla opravdu veterinářka 25.