Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zoubková víla – dětský příběh plný barev a ponaučení

  vydáno  •  filmy

  Snili jste někdy o tom, že k vám přiletí zoubková víla a vymění váš zoubek za dáreček? A vyplnilo se vám to? Tento příběh, který můžete od 19. ledna sledovat v kinech, vám ukáže, že víly skutečně existují a dárky vážně dávají. Není to ale úplně jednoduché…

  Violetta z filmu Zoubková víla, © Bohemia Motion Pictures

  Děj

  Příběh začíná na venkově, kde v malém domku se zahrádkou bydlí dívka Maxie se svou maminkou. Maxie to tam miluje a jejím největším kamarádem je strom. Stěhují se ale do města, protože tam má mamka přítele a lepší práci. Také chce, aby si Maxie našla lidské kamarády. Mladé dívence se to ale nelíbí, má ráda přírodu a svůj strom.

  Maxie však má smůlu. Stěhují se do města, do domku, v němž bydlí dva kluci se svým tatínkem. Děti se od první chvíle moc nemusí, kluci musí dokonce začít sdílet pokoj, aby měla Maxie, jakožto holka, svůj.

  Bráchové a Maxie ze Zoubkové víly, © Bohemian Motion Pictures

  Mezitím se ve světě víl Violetta už poněkolikáté snaží udělat zkoušku, aby se mohla stát zoubkovou vílou, ale opět se jí to nedaří. Rozhodne se proto ukrást drahokam, díky němuž může cestovat do světa lidí.

  Mladšímu z kluků, který se jmenuje Samí, právě vypadl zub, a tak Violetta vyráží právě za ním. Jenže dělat vílu neumí, takže nic nejde podle plánu, drahokam se rozbije a ona se nemůže ani vrátit zpět.

  Samí s Violettou, © Bohemian Motion Pictures

  Violetta tedy má problém – nemůže domů. Úplně stejně se chce domů vrátit i Maxie, jenže také jaksi nemůže. A tak se domluví na vzájemné pomoci. Ve světě víl se mezitím řeší záchrana Violetty. Maxie s Violettou mezitím vymýšlí plán, jak zavolat jinou vílu na pomoc.

  Malý Samí má mléčných zubů ještě dost a navíc chce prdicí polštářek, a tak je plán na světě. Objeví se další víla, která sice Violettu vzít s sebou zpět nemůže, ale přináší jí klíč…

  Co je ten klíč zač? Zvládne se Violetta dostat zpátky do světa víl? A bude Maxie konečně zase šťastná?

  Violetta v domečku pro panenky, © Bohemian Motion Pictures

  Klady a zápory

  • Film je ideální pro malé děti – je hodně barevný a veselý, má snadno pochopitelnou zápletku a není nijak zamotaný ani strašidelný.
  • Ponaučení – ač to tak úplně nevypadá, děti se můžou v pohádce i leccos dozvědět, třeba že nemají věřit všemu, co někdo slíbí, nebo že věci nemusí být tak zlé, jak zpočátku vypadají.
  • Nelogičnost – ve filmu se objevila nejedna scéna, která docela postrádala smysl, třeba jedení bonbonu i s obalem či šplhání jen tak po stromě v místech, kde ani nebylo čeho se chytit.

  Spící Violetta, © Bohemian Motion Pictures

  Závěrem

  Jedná se o pěknou animovanou pohádku, která potěší zejména malé holčičky, zhruba tak od tří do osmi let. Dospělí se ale budou poměrně snadno nudit, protože děj je opravdu jednoduchý a téměř bez záporných postav. Celkově by si tento film zasloužil zhruba 76 %.

  Trailer

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 14. dubna ve 14:14.
  Slaygirl v něm napsala:

  Taky sem na tom byla kupodivu pěkný film jinak pěkný článek a pět tlapek

  Příspěvek z 21. ledna 2023 v 19:00.
  bank v něm napsala:

  Dnes jsem na ni byla, je to fakt dobré.