Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zpěv a další věci kolem něj

  vydáno  •  vztahy
  Ahojky, rozhodla jsem se napsat něco málo o zpěvu. A proč vlastně? Zpěvu se věnuji a ráda bych se s vámi podělila o to, jak jsem se k němu dostala. Také bych vám ohledně tohoto úžasného umění chtěla i něco objasnit.

  Co se týče mne a zpěvu, tak cesta, jak jsem se k němu dostala, byla poněkud složitější a zajímavější.

  Jako malá, asi ve druhé třídě, jsem chodila zpívat do sboru. Tam jsem pak ale chodit přestala a velmi dlouho jsem se zpěvu nijak nevěnovala. Když jsem v sedmé třídě přestoupila na jinou školu, začala jsem tam chodit zpívat do sboru k jednomu skvělému Lounskému sbormistrovi, který dříve vedl velmi úspěšný a známý sbor Kvítek. Jmenuje se Vladimír Petržílka. Můj zpěv se mu velmi líbil a měl ze mě velkou radost. Když mi právě tento člověk řekl, že bych se zpěvu měla věnovat a že zpívám dobře, došlo mi, že už to asi něco znamená.

  Navrhl mi, abych chodila zpívat do sboru s dospěláky. Tam jsem chvíli chodila a bylo to docela zajímavé. Pak mi ten pan Petržílka řekl, že by bylo dobré, kdybych zkusila chodit na sólový zpěv do základní umělecké školy. Dohodil mě tedy paní učitelce v ZUŠce a od té doby se vlastně věnuji sólovému zpěvu. Tento rok ukončuji druhý ročník základní umělecké školy, oboru sólový zpěv. Příští rok nastupuji do třetího ročníku. Mám na zpěv opravdu skvělou paní učitelku. Je moc milá, hodná a šikovná a musím říci, že od té doby, co jsem k ní začala chodit, se můj zpěv hodně zlepšil, ale samozřejmě, že je ještě mnoho a mnoho věcí na vylepšení. To je samozřejmost.

  Pravda je, že od malička mám velký vztah k hudbě. Mám nepochybně hudební sluch a jak jsem již naznačila, tak to, že dobře zpívám, jsem zjistila opravdu nedávno. Zpěv je jednou z největších součástí mého života a neumím si představit život bez něj. Zpěvu se věnuji, protože mě velmi baví a moc pro mě znamená. Dokáže mě uklidnit a rozveselit. Mnoho lidí říká, že na zpěvu nic není, že to umí každý a že to není nic těžkého. No ono kdyby si někdy ti lidé stoupli před toho učitele, který tomu opravdu dobře rozumí, tak by pak asi pochopili, že to tak není.

  Kdepak, zpěv, to jsou roky tvrdé práce. Pokud se chcete věnovat zpěvu, musíte myslet na milion věcí najednou. Musíte se naučit správně artikulovat, musíte myslet na důrazy a vědět, kdy a jak se správně nadechnout. Musíte vědět, jak se správně starat o hlasivky, taky je dobré samozřejmě znát noty, naučit se správně dýchat. Musíte se naučit, jak máte vytáhnout výšky a mnoho a mnoho dalších věcí. My „zpěváci“ máme neustále namožené hlasivky, když máme ucpaný nos, tak nemůžeme pořádně zpívat. Ono se to sice nezdá, ale zpěv není tak jednoduchý, jak si většina lidí myslí. Zpěv je umění a je to umění, ke kterému je potřeba se soustředit. Pro mě zpěv znamená opravdu hodně. A myslím si, že opravdu hodně vděčím lidem, kteří mě ve zpěvu podporují, kteří mi k němu pomohli a kteří mi pomáhají se v něm stále zlepšovat. A právě za to všechno jim vždy budu moc vděčná.

  Snad se vám můj článek líbil. Děkuji za přečtení.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 3. prosince 2017 v 11:51.
  pjm v něm napsal:

  kdo ma rad kone ̈

  Příspěvek z 6. července 2016 v 7:42.
  mandragora1 v něm napsal:

  Reakce na filip:

  To jsem ráda a moc děkuji. :)

  filip v něm napsal:

  Andysek146

  Moc se mi tento článek líbil a je zajímavé jak jses ke zpěvu vrátila :) přeji ti mnoho úspěchů ;)