Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zpívej 2 – muzikálový příběh plný jednoho velkého snu

  vydáno  •  filmy

  Někdy mohou mít i malí lidé velké sny. A přesně to je případ koaly Bustera Moona. Chtěl by se svou partou vystupovat v hlavním městě zábavy. Má to ale jeden háček – vše tam řídí nerudný vlk, který téměř všechny rovnou posílá do háje! Snů se ale člověk nesmí hned tak vzdát…

  Plakát Zpívej 2, © CinemArt

  Film Zpívej 2, který můžete od 23. prosince sledovat v kinech, tak trochu navazuje na animák z roku 2016 Zpívej, v němž se koalák Buster Moon snaží pomocí pěvecké soutěže zachránit krachující divadlo.

  Buster Moon, © Garth Jennigs

  Zpěváky už tedy má: slonici Meenu, gorilího kluka Johnyho, dikobrazku Ash, čuníka Guntera nebo třeba prasečí mamču Rositu, která má mimochodem haldu dětí, které by z fleku mohly představovat celou třídu mateřské školky. Nechybí pochopitelně ani jeho chameleoní sekretářka paní Crawlyová, která občas ztrácí své oko. :-D:-D

  Paní Crawlyová se snaží sehnat Claye, © Garth Jennigs

  Film by se dal kromě animáku určitě považovat i za muzikál, protože se v něm objevuje jedna písnička za druhou. Jsou to jak nové hity, tak i starší, ale stále oblíbené pecky. Mimo písniček v něm můžete zaslechnout i hlasy našich známých zpěvaček – třeba Ewu Farnou, která dabuje Ash, nebo Debbi. Kromě nich tam uslyšíte třeba oblíbeného moderátora Libora Boučka či známého tanečního kritika Zdeňka Chlopčíka, který ani tady nezklame...;-D

  Snímek je určený především dětem, ale nebudou se u něj nudit ani dospěláci, neboť některé scénky zaručeně pobaví i je. Co by se mu ale dalo vytknout, je možná až trochu přehnaná délka, zejména když se jedná o animák pro děti. Film má bezmála dvě hodiny, které by se dle mého názoru daly trochu zkrátit, především u toho nacvičování. Jinak mi ale přijde povedený, takže by si zasloužil kolem 90 %.

  Děj

  Buster Moon má obrovský sen – vystupovat v Redshore City, což je hlavní město zábavy, kde má ale všechno pod palcem vlk Jimmy Crystal. Pořádá sice konkurzy, ale ty obvykle končí tak, že jdou všichni účastníci domů s nepořízenou.

  Strach na konkurzu, © Garth Jennigs

  Tato parta se s tím ale nehodlá smířit! Slíbí ve svém vesmírném vystoupení účast velmi slavného zpěváka lva Claye a rázem je domluveno.

  Domlouvání představení s Jimmym, © Garth Jennigs

  Začíná se zkoušet! S Clayem ovšem ve skutečnosti nic domluveno není a vypadá to, že ani nebude… Od smrti své manželky už vůbec nezpívá a akorát si žije svým osamělým životem odříznutý od světa.

  Zkoušet se však musí hned! Je potřeba nacvičit obrovskou show, která zaujme i Jimmyho. A ještě v ní má vystupovat i jeho nafrněná dcera!

  Jimmyho dcera, © Garth Jennigs

  Všechno musí být do detailů propracované a musí se nějak sehnat ten Clay. Jenže Jimmy začíná tušit, že to hlavně s tou legendou nebude tak horké, chce představení zrušit a Bustera se zbavit! To se však nesmí stát… I když Jimmy nesouhlasí, tak se představení musí dotáhnout do konce a odehrát. Ideálně i s Clayem. Podaří se to nakonec?

  Krátká upoutávka

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  1marek v něm napsal:

  jedničku jsem viděl a 20 ledna jdu na 2

  Šnekafrický v něm napsala:

  Viděla jsem 1 díl, moc se mi líbil. :->
  Do kina nejspíš nepůjdu, tak si počkám, až to půjde stáhnout na internetu. ;-)

  lékařský v něm napsal:

  Já jsem jedničku viděl včera. Na dvojku bych se chtěl určitě taky někdy podívat. ;-)