Alíkovina

Zpověď holky, od které odešel táta

vydáno  •  Rodičům
Táta od nás odešel už před pěti roky. Mamka se s taťkou rozvedla, protože pořád nebyl doma a taky moc nevydělával. Jednou jsem přijela domů a táta už tam nebyl. Bylo mi hrozně, ale nemohla jsem to na sobě nechat znát.

rozchod, rozvod, © Alík

Bydlím s babičkou a ta mě pořád říkala, že když to mamce řeknu, bude mamka smutná. Tak jsem radši nebrečela a držela to v sobě. Tátu jsem měla ráda, i když nebyl zrovna táta z pohádky. Všichni mi říkali, že jsme mu podobná, a já měla radost.

Teď jsem tátu neviděla už tři a půl roku. Píše nám jenom SMS zprávy a nestará se o nás. Posílá nám sice nějaké peníze, ale je jich strašně málo. Vzpomínám na něho čím dál míň a pořád doufám, že si nás začne všímat. Taky doufám, že se někdy ozve a bude chtít, abychom se sestrou jeli k němu domů.

Alík radí dětem

Odpovědi na otázky kolem rozvodu rodičů najdete i v poradně Alík radí dětem. Stačí do vyhledávacího políčka v poradně napsat slovo rozvod

Nejhorší je, že nevím ani kde bydlí. Možná je u babičky, možná bydlí jinde. To můžu jenom hádat. Mám ale skvělou rodinu. Mamka se o nás stará jak nejvíce umí. A děda, s kterým bydlím pod jednu střechou, je pro nás jako táta.

Mamka si našla přítele. S ním ale moc nevycházím. Jednou jsem byla u něho, ale to bylo před skoro čtyřma roky u jeho maminky. Babičku z jeho strany sice vídám, ale jen jednou ročně. Moc mě mrzí, že nemám tátu. Vím, že závidět se nemá, ale strašně ráda bych ho měla!

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (86)

Příspěvek z 8. října 2009 ve 13:48.
Lenulinka71 v něm napsala:

Nedokážu si to představit..

Nedokážu si představit, že bych neměla tátu.. naši jsou sice rozvedení a taťku vidím jenom tak jednou za měsíc o víkendech, ale i tak ho mám moc ráda... někdo, kdo se o své děti vůbec nezajímá by podle mě ani neměl mít děti!

Příspěvek z 8. října 2009 ve 13:45.
Lenulinka71 v něm napsala:

Nechci se ho zastávat, ale někdy to není tak jednoduchý, že stačí aby člověk nebyl línej a hnedka má skvělou práci..

Příspěvek z 4. září 2009 v 18:59.
barbora1997 v něm napsal:

jo tak to tvoje mamka mluvila asi o me sestrence!