Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zrzavé vlasy - výhoda nebo handicap?

  vydáno  •  Krása · Handicap
  Touto otázkou se poslední dobou zaobírám docela často. Já sama jsem zrzavá a tak moc dobře vím, jaké to je, když jdete po ulici a najednou za sebou slyšíte: "Jé, hele kluci, podívejte se na támhletu holku! Jaký má hrozný vlasy!" To se to pak ve člověku sevře a už aby byl od té partičky týpků co nejdál.

  Pipi Punčochatá - Pipi Punčochatá, © archiv

  Ti odvážnější se ještě otočí (obvykle se pousmějí nad tím, že jeden z těch kluků je zrzek), ukážou na mě rukou nějaké mezinárodní znaky a dál odvážně pokračují v chůzi. Tohle mě opravdu někdy dopálí. Nejlepší však je celou partičku ignorovat a počkat, až je to přestane bavit, protože uvidí, že vám to nic nedělá a že se namáhají zbytečně.

  Můžu vám říct, že tohle jednoduše nechápu. Proč se lidi posmívají zrzavým lidem? Je to jenom kvůli tomu, že nás je tak málo, a proto si myslí, že se teda kvůli tomu proti nim neumíme bránit? Tak jestli tohle je pravda, tak jsem právě napsala vtip tisíciletí. Pokud je tady někdo na Alíkovi taky zrzavý (a já pevně doufám, že tu takoví jsou), tak určitě ví, o čem mluvím.

  Popsala jsem vám handicap zrzavých vlasů, ale teď k té světlé stránce. Velice mě potěšilo, když jsem jednou šla městem za kamarádkou a najednou na mě zezadu někdo promluvil: "Pěkné vlasy!" Než jsem se stihla otočit, předešla mě asi osmnáctiletá holka, usmála se na mě a nerušeně pokračovala dál. Vzpomínám si, že jsem jí tenkrát neřekla ani "Děkuju", natož "Ty je máš taky hezký" (a popravdě se mi líbily), ale stála jsem jako přikovaná. To mi totiž ještě nikdo nikdy neřekl.

  Taky znám lidi, kterým se výhradně líbí jenom zrzky a zrzci a strašně si jich váží. Tímto článkem bych vás chtěla požádat, abyste si z nás zrzků neutahovali, protože jednou se do takové/ho třeba zamilujete a budete vědět, že bez ní/něho byste už nemohli žít.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (120)

  Příspěvek z 8. června v 7:00.
  Bětka_H v něm napsala:

  Mě se to moc líbí a sama bych je moc ráda měla. Má je kamarádka ze skauta a spousta holek jí to závidí. Nechápu proč se kvůli vlasům někomu smát m

  Příspěvek z 7. června v 17:05.
  Anež v něm napsala:

  mě se zrzavý vlasy hrozně líbí!

  Příspěvek z 4. června ve 13:27.
  Lollymaniak v něm napsala:

  Teda, posmívat se někomu kvůli barvě vlasů :-o to je teda strašné. Konkrétně zrzavé vlasy se mi strašně líbí, jsou fakticky super ;-)