Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Ztracená kamarádka

  vydáno  •  Škola
  Se svou bývalou kamarádkou jsme byly „BFF" ve čtvrté třídě. Ale pak se naše kamarádství rozpadlo.

  Ilustrační foto, © Profimedia.cz

  Má bývalá ,,BFF“ se jmenuje Kiki. Je menší postavy. Má dlouhé, hnědé vlasy, které nosí v culíku. Ještě podotknu, že Kikča nosí brýle. Je milá, laskavá, hodně ukecaná, empatická (dokáže se vcítit do lidí) a velmi odvážná dívka. To jsem si na ní cenila a cením do teď. Ale jako každý člověk má své nedostatky, za prvé je velmi roztržitá, náladová málokdy, ale velká průšvihářka.Už od čtvrté byla takový ďáblík.

  S Kiki jsem se skamarádila už ve druhé, ale měla svou nej kámošku Jindřišku. Jindru jsem měla ráda, ale štvala mě, když Kiki ode mne brala pryč. A ve třetí to byl poslední rok, kdy s námi Jindra chodila. Ve čtvrté jsem se s Kiki bavila jako s nejlepší kamarádkou. Smály jsme se spolu. Cítily jsme spolu i dělaly průšvihy. Ano, to bylo to nejhorší na Kikče. Přelézaly jsme záchody, to nás velice bavilo, teda do chvíle, než nás načapala učitelka. Měly jsme průšvih jak Brno.

  Ale Kiki se nepoučila, tahala mě do dalšího. No, a jak šel čas, chytla jsem to taky. Pak jsme byly ty nejhorší čtvťačky, co kdo učil. Naše popularita klesala. A tak jsme se snažily napravit si reputaci a získat přízeň spolužáků. Ale marně. Nikdo nás už moc neobdivoval.

  A tak to Kiki vyřešila. Na začátku páté třídy začala chodit na street dance, kde potkala současnou nej kamarádku Nelu. Byly pro sebe jak stvořené. Rády tancují, smějí se spolu a průšvihy dělají málokdy. No, a tak se Kiki ode mne vzdalovala a vzdalovala. Já ji chtěla dostat zpět, ale marně. Kiki byla s Nelou oblíbená. A když byla oblíbená, nechtěla se Nely pustit.

  Tak jsem propadla až úplně nejníž na žebříčku popularity. Spolužákům jsem byla pro smích. I Kikče jsem byla pro smích, shazovali mě. A Nela s Kiki o mně vykládaly, jak jsem špatná a jak jsem neschopná. Byl to pro mě nejhorší rok v mém životě.

  V šestce jsem se s Kiki bavila, protože Nela chodila do béčka a já s Kiki do áčka. A já i přes zradu doufala, že Kiki změní názor, ale zase marně. Tak jsem Kiki brala jako kamarádku. A také beru.

  Teď v sedmé třídě se třídy spojily a já myslela, že je to má smrt. Ale zvykla jsem si. Vlastně jsem ráda, že jsme se spojily, potkala jsem spoustu nových kamarádek a jsem za to ráda. A i když nejsem s Kiki nejlepší kamarádka a ani nebudu, nevadí mi to.

  Život není jen o jedné kamarádce, ale o stu miliónových kamarádkách. Někdy mi sice chybí, ale všechny mé kamarádky ji nahrazují. Přeji Nele a Kikče ať jsou spolu nej kamarádky velmi dlouho.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 3. května 2017 ve 21:15.
  fyrefli v něm napsala:

  já myslela že ne jde tolik o to kolik máš kamarádů ale o to kteří se na tebe nevykašlou

  Příspěvek z 3. května 2017 v 17:25.
  sýkorka1234 v něm napsala:

  Moc hezký článek. My jsme zase s kamarádkou otvírali záchody starším holkám (7 - 9 třída). Také z toho byl pěkný průšvih. Jo, a ten konec je moc hezký :-)

  Příspěvek z 18. března 2017 ve 12:39.
  Niki v něm napsala:

  Hezký článek