Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Ztracená veverka

  vydáno  •  Pohádky · Zvířata

  Když se zatoulá pes, tak ho obvykle najdete. Ale co když se zatoulá mládě veverky? Jak ho maminka najde?

  Veverka, © majdula2000

  Jednoho dne se narodila malinkatá veverka, která dostala jméno Sněhurka. Ptáte se proč? Protože byla tak krásná a tak jiná než ostatní veverky! Jednoho dne, když Sněhurka trošku povyrostla, šla maminka najít něco dobrého na zub. Jenže Sněhurka ji pronásledovala a maminka jí zmizela z dohledu!

  Sněhurka se ztratila! Naříkala, hledala, ale maminku nenašla. Chtěla jít domů, ale všimla si, že už je vlastně tma a po tmě domů netrefí. Když přišla maminka domů a zjistila, že tam Sněhurka není, vydala se ji hledat. Jenže už byla noc, a to se hledá špatně... Počkala tedy do rána a pak se šla kouknout do toho lesa, kde byla předchozí den.

  Jenže Sněhurku zase napadlo jít do jiného lesa, že by ji maminka třeba mohla hledat tam! Nebo že by stále hledala nějaké jídlo? Jelikož byly každá v jiném lese, tak se pochopitelně nenašly. O další den později šla maminka do toho druhého lesa, kde byla i Sněhurka, ležela tam na zemi a spinkala. Maminka ji vzala do náruče a odnesla domů.

  Když se Sněhurka probudila a zjistila, že je doma, tak slibovala, že už za maminkou nikdy neuteče. Maminka jí i vysvětlila, že to je nebezpečné. A bylo zase dobře...

  O nějakou dobu později Sněhurka dospěla a měla svá vlastní mláďátka. Opravdu mláďátka, nebylo jenom jedno, ale byly rovnou čtyři! Jednoho dne se stalo úplně to samé, co jí tenkrát – její děti ji pronásledovaly a ztratily se! Aby toho nebylo málo, tak se ještě u toho nepohodly a ani nezůstaly u sebe, každý byl v jiném lese.

  Sněhurka měla spoustu práce s jejich hledáním, ale nakonec je všechny našla. Moc se na ně zlobila, ale nakonec jim to odpustila, ona to přeci jako malá udělala taky... O pár dní později se Sněhurka opět vydala ven hledat jídlo. Děti tentokrát skutečně zůstaly doma. Jenže se nudily a udělaly tam hrozný nepořádek!

  To je Sněhurce pochopitelně nelíbilo a pěkně se na ně naštvala. Vyrazila s nimi za svojí maminkou, které všechno vyprávěla a poprosila ji, jestli by jí děti na nějakou dobu nepohlídala. Potřebovala si odpočinout a najít větší domov, aby měly děti vlastní pokoje a mohly si dělat nepořádek tam (a taky si to tam samy uklízet)!

  Jejich babička to odsouhlasila, ale děti si myslely, že je maminka opustila, tak radši zase utekly... a nevrátily se celé dva měsíce! Sněhurka byla úplně bledá, všude je hledala. Děti však mezitím unesl jeden zlý čaroděj, který poblíž žil! Věděl totiž, jak moc zlobí, a chtěl je potrestat. Nedával jim ani najíst, takže se u něj měly moc špatně. Už se proto i samy chtěly vrátit domů – lekce jim bohatě stačila.

  Když se konečně mohla veverčátka vrátit domů, byla jako vyměněná. Nikdo z nich nezlobil, naopak všichni se vším pomáhali a i navzájem se k sobě chovali moc pěkně. A už nikdy neutekly! Maminka skutečně našla větší domov, kde spolu pak všichni žili a měli se moc dobře.

  Autorka: (10 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 14. listopadu v 15:43.
  Špunt_3b_sýr v něm napsala:

  o ta vevrka na obrazku je roztomila a cely članek je moc dobry davam tomu 5 tlapek

  Příspěvek z 14. listopadu v 10:24.
  ELENSA v něm napsala:

  Pěkný nápad moc se mi to líbilo, dávám 5 tlapek.