Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Ztracení kamarádi

  vydáno  •  Vztahy
  Ve školce jsem měla spoustu kamarádů. Na prvním stupni jsem měla dokonce tři nejlepší kamarády. Teď na druhém stupni se to ale změnilo.

  Děti na základních školách se v rámci projektového dne učí připravovat zdravé svačiny a poznávat výživově hodnotné potraviny., © Archiv Zdravá strava do škol

  Na víceleté gymnázium se mnou šly dvě nejlepší kamarádky ze základní školy. Třetí z nich pokračovala na druhém stupni. Nahradila ji jiná kamarádka, co se mnou chodila do třídy, ale už to nebylo takové. Postupem času jsem si bohužel s těmi nejlepšími dvěma přestala rozumět. Někdy mi dokonce i utíkaly. Byla jsem z toho strašně smutná. Dávaly jsme si srazy a chodily společně do školy. Ony se bavily hlavně mezi sebou a mě se jen na něco ptaly. Někdy jsem se taky připojila k debatě.

  Po čase se přestaly smát mým vtipům, a když jsem řekla něco, co se jim zrovna dvakrát nelíbilo, dělaly na sebe různé výrazy a myslely si, že to nevidím. Když mi utekly už potřetí, myslely si, že jsem tak hloupá, že když mi řeknou: „My jdeme přední cestou,“ tak jim budu věřit. Nevím proč, ale pořád jsem je chtěla dohonit. Dohonila jsem je a zeptala se jich, proč mi utíkají. A co mi řekly? Že je to baví. Vyříkaly jsme si to, ale já už s nimi kamarádit nebudu. Některé věci jsou prostě neodpustitelné.

  Svěřila jsem se s tím té třetí kamarádce a mrzelo ji to, zažívala totiž podobné věci. Došlo to tak daleko, že už se s nimi nebavíme. Také jsem se s tím svěřila mamince a tatínkovi. Ti mi říkali, že jestli mi zase někdy utečou, tak ať dělám, že mi to nevadí, že je to přestane bavit.

  Když se vám stane něco podobného, běžte s tím za rodiči. Svěřte se jim a oni vám poradí. Rozhodně nic neskrývejte a nelžete jim.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 4. března 2015 v 15:16.
  becherkovka v něm napsala:

  To bude dobrý.

  Me zemrela moje nej kamoska. 27

  Příspěvek z 4. ledna 2015 v 16:08.
  Ada30 v něm napsal:

  To dáš

  Jseš statečná to dáš. Co si o sobě myslí ty lidi272727

  krpik v něm napsal:

  to zvládneš

  27to je smutné27