Alíkovina

Ztraceni v čase

vydáno  •  Volný čas doma
Petra Braunová není příliš známá spisovatelka, přesto píše již 11 let. Svoji první knížku napsala, když její syn začal chodil do první třídy a do školy se mu vůbec nechtělo.

Slavnostní vyhlášení cen SUK, Památník národního písemnictví, 2007., © Radkaa

To ji inspirovalo k napsání knížky o chlapci, který neuměl číst: Rošťák Oliver. Později psala knihy pro holky i pro kluky od 10 let. Jedna z nich je o chlapci, který byl na prázdninách u babičky - Ztraceni v čase.

Babička mu jednou večer vyprávěla o jejím bratrovi. Byl večer a její bratr s ní šel na večeři. Šli a on si najednou vzpomněl na krávu, kterou zapomněl na pastvině.

Běžel pro krávu, když vtom začalo pršet a bratr ji vůbec neviděl. Běhal po pastvině a křičel. Zatím doma večeřeli a táta se ptal, kde je bratr. Pršelo čím dál víc, táta vyběhl ven a šel ho hledat. Za chvíli přišel a na zádech nesl Jozku. Byl mrtev. Zakopali ho na místní hřbitov. Tak babička zakončila vyprávění.

Ztraceni v časeChlapec o tom celou noc přemýšlel. Ráno ho babička vzala na hřbitov, aby mu ukázala Jozkův hrob. Chlapec běžel na pole, spustil se déšt a chlapec uviděl Jozku. Poznal ho podle fotky, co mu ukázala babička. Dál se nechte překvapit a knížku si přečtěte - jmenuje se Ztraceni v čase.

Petra Braunová napsala už 10 knih a momentálně pracuje na další. Ukázku z knížky Ztraceni v čase si můžete přečíst ZDE.

Více se o Petře Braunové dozvíte na jejích stránkách www.petrabraunova.cz

Vizitka autorky článku na Alíkovi s_t_e_p_a_n_k_a_ 

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (18)

Příspěvek z 19. dubna 2009 v 15:22.
sakurča v něm napsal:

Reakce na vláda9:

ta kniha jse jse jmenuje rošták oliver1

Příspěvek z 19. dubna 2009 v 15:20.
sakurča v něm napsal:

ztraceni v čase

byla u nás ve škole a tu knížku mám22

Příspěvek z 18. února 2009 v 9:21.
Dupynožka v něm napsal:

Spisovatelka

Tuto spisovatelku neznám,ale po přečtení vašeho článku mě zaujala.Děkuji za tip.4