Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zumba

  vydáno  •  Volný čas doma · Volný čas venku · Sport
  Už pátým rokem tancuji zumbu a ráda bych se s vámi podělila o tento zajímavý styl tance. Zumba je energická a bude vás bavit.

  Zumba párty v pražském Kongresovém centru pod vedením mistra světa v aerobicu Pavla Sirotka (15.1.2011) - Zumba má být hlavně zábava..., © Dalibor Puchta

  Zumba je taneční fitness program, který vytvořil kolumbijský fitness trenér a choreograf Alberto „Beto“ Perez. Přišel na ni úplně náhodou v devadesátých letech 19. století. Alberto Perez založil později organizaci Zumba Fitness LLC, která zaštiťuje zumbu celosvětově. Ochrannou známku „Zumba“ vlastní společnost Zumba Fitness LLC.

  Lekce zumby většinou trvá 60 minut, začíná warm-upem, který používá podobné prvky jako aerobik. V této části instruktor připraví cvičence nejen po fyzické, ale i po psychické stránce na další část hodiny. Po rozehřátí následuje taneční párty, plná latinskoamerických rytmů, kde hraje hlavní roli hudba. Používá se převážně latinskoamerická hudba (salsa, merengue, reggaeron, calypso, cumbie, cha-cha, quebradita ad., mambo, jive a další). Dále se setkáváme i s prvky z orientálních i afrických tanců, s flamencem, řeckou zorbou atd.

  Hudba je velmi hlasitá, jako na párty. Instruktor používá po vzoru zakladatele Zumby Beta Pereze neverbální cueing, mikroport se v Zumbě nevyužívá. Účastníci lekce se řídí změnami hudby v konkrétní skladbě. Každý tanec má základní kroky a proto i zumba má standardizované kroky. Tyto kroky jsou součástí lekce i v obdobě variací, aerobikové prvky do střední části lekce zumby nepatří. Latinskoamerická hudba představuje 80% z hodiny, zbytek může představovat moderní hudba, třeba i hip hop atd. Na zemi se nikdy necvičí, vše včetně protažení probíhá vestoje. Lekce končí pomalou skladbou, kdy je proveden cool down (snížení tepové frekvence) a důležitý strečink.

  Na mém kroužku zumby tancujeme převážně na moderní hudbu: např.: Work Bitch, Dance Again, African Tomic, Get cool, One a milion- Bosson, Waka-Waka, Ai Se Eu Te Pego, Rain over me, La La, Jennifer Lopez, On The floor a mnoho dalších. Osobně můžu na zumbu doporučit třeba Boom, Vamo a baila a podobné moderní písničky.

  Při zumbě se vyřádíte a zlepšíte si fyzičku. Pokud se rozhodnete zumbu provozovat, přeji hezkou zábavu. 

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!